با مشکلات ادرار بعد از ختنه چه باید کرد؟

ختنه با حلقه
بهترین روش ختنه کردن کدام است؟
سپتامبر 19, 2018
درمان مشکلات جنسی با ختنه
آیا بیماری های جنسی با ختنه درمان می شوند؟
سپتامبر 30, 2018

با مشکلات ادرار بعد از ختنه چه باید کرد؟

مشکلات ادراری بعد از ختنه

مشکلات ادراری بعد از ختنه

ممکن است بعد از ختنه با یکسری علائم مواجه شوید، اما نگران نشوید!

برخی عوارضی که بعد از ختنه کردن نوزادان پسر توسط والدین گزارش شده، بسیار جزیی می باشند. باز هم با این وجود، در صورت انجام هرگونه عمل جراحی، ممکن است عوارضی کودک را تهدید کند. پس باید مراقب بود. انتخاب درست پزشک مربوطه، انتخاب درست کلینیک ختنه ای که قرار است جراحی کودک انجام شود، و محیط اطراف آن و کادر کلینیک بسیار مهم است.

ختنه کردن نوزادان پسر همیشه باید توسط یک فرد باتجربه، حرفه ای و معتمد صورت گیرد. همچنین علاوه بر مسائلی که گفته شد، سالم بودن نوزاد و نداشتن هیچ گونه بیماری بسیار مهم می باشند. در ضمن استفاده از تکینک های ثابت شده برای پیشگیری از عفونت نباید فراموش شود.

نرخ عوارض ختنه معمولا انقدر کم است که بین ۰٫۱ تا ۳۵درصد عفونت دیده می شود. مثلا در چنین مواردی خونریزی، عفونت یا اشتباه در برداشتن پوست ختنه گاه گزارش می شود.

خونریزی و عفونت بعد از ختنه کردن نوزادان پسر معمولا به خاطر فشار پنبه ریز و به وجود آمدن آمونیاک در ادرار شود. با ژل پترولیوم و کاربردی که دارد، می توان اغلب حساسیت را کمتر کرد.

عوارض بدتری که ممکن است در پی ختنه کردن نوزادان دیده شود، عبارتند از :

التهاب دهانه آلت تناسلی نوزاد یا Meatitis و اختلالات مرتبط با ادرار کردن یا meatal stenosis. برخی مطالعات گزارش کرده اند که نرخ چنین عوارضی به اندازه ۸ تا ۲۱ درصد بوده است.

  • آسیب آلت تناسلی مثل قطع عضو، نکروز آلت تناسلی و فیستول مجاری ادراری.
  • در موارد نادر، پوست بسیار زیادی از آلت تناسلی برداشته می شود که البته باعث نعوظ دردناک در بزرگسالان می شود. برخی مخالفان ختنه بر این عقیده هستند که برداشتن پوست آلت تناسلی منجر به کاهش حساسیت گلنس آلت تناسلی ردان می شود. در واقع حساسیت جنسی را در طی رابطه جنسی از بین می برد.

مشکلات ادراری بعد از ختنه

در چه صورتی نیاز به تماس با پزشک مربوطه می باشد؟

بعد از ختنه نوزادان پسر باید در صورت دیدن هرکدام از علائم زیر با پزشک تماس گرفت :

  • خونریزی مداوم
  • تب
  • علائم عفونت مثل تاول های آب دار یا ترشح سبزرنگ
  • ناتوانی در ادرار کردن به طور معمول ۶ الی ۸ساعت بعد از ختنه
  • حلقه یا پلاستی بل در طی ۷ تا ۱۰ روز بعد از ختنه نیفتد.

در صورت داشتن مشکل ادراری بعد از ختنه چه باید کرد؟

از پزشک اطفال در رابطه با مشکلات ادراری بعد از ختنه سوال شده است : اینکه بعد از ختنه مثلا مواردی پیش آمده که ادرار به صورت آب پاشی بیرون می ریخته و درد و فشار هم به همراه داشته است. آیا راه حلی برای این مشکل بعد از ختنه شدن هست؟

در پاسخ، پزشک اظهار داشته است که باید مقداری وازلین روی سر آلت تناسلی مالید، جایی که مجاری ادراری دیده می شود. همچنین به خاطر همین است که بعد از ختنه توصیه به استفاده وازلین در جای زخم می شود. سپس بعد از چند دقیقه ای باید با آب گرم جای زخم را شست. بعد از آن چنین مشکلی حل خواهد شد. در ضمن چنین مواردی بسیار نادراست، و در صورت داشتن چنین علائمی، با انجام این موارد، خیلی راحت می توان این مشکل را حل کرد.

Call Now Button