دکتر امیر بهتاش امیری متخصص ختنه نوزادان در کلینیک ختنه تهران
آنچه در این مطلب می‌خوانید

متخصص ختنه نوزادان کیست؟ این پزشکان متخصص چه کاری انجام می‌دهند؟ آیا می‌توان ختنه نوزادان را به هر پزشکی سپرد؟ در این مطلب در این خصوص توضیح می‌دهیم.

متخصص ختنه نوزادان کیست؟

عمل ختنه برای نوزادان پسر یک اقدام اجباری نیست، بلکه تصمیم گیری برای انجام یا عدم انجام ختنه نوزاد پسر بر عهده والدین نوزاد است. در حقیقت مزایای ختنه کردن نوزادان ‌پسر به قدری قابل توجه و حائز اهمیت است که شکی برای انجام این اقدام با ارزش باقی نمی ماند.
کار این متخصصین در عین حال که ممکن است ساده به نظر برسد، اما در حقیقت کاری دقیق، حساس و با اهمیت است. رشته ی تخصص ختنه نوزادان در کشور ما وجود ندارد، پس این سوال پیش می آید که متخصص ختنه نوزادان کیست؟ در واقع متخصص اطفال که ختنه نیز انجام می دهد، به اصطلاح متخصص ختنه نوزادان نامیده می شود. اما همان طور که می دانید پزشکان رشته های دیگر پزشکی از جمله جراحی عمومی، کلیه و مجاری ادراری یا ارولوژی، لاپاراسکوپی، و یا حداقل پزشکی عمومی هم می توانند عمل ختنه کردن را انجام دهند. پس تا اینجا متوجه شدیم که منظور از متخصص ختنه نوزادان چه کسی است.

پزشکان متخصص ختنه نوزادان چه کاری انجام می‌دهند؟

این پزشکان بر اساس رشته تخصص خود، اقدام به معاینه، تشخیص و درمان بیماری های مراجعین می نمایند. اما در بین آنها یک کار مشترک وجود دارد، یعنی ختنه کردن نوزادان و کودکان پسر.
ختنه کردن هم در حقیقت نوعی عمل جراحی می باشد که عبارت است از حذف قسمتی از پوست ناحیه سر آلت تناسلی در پسران طی ماه های اول زندگی.
اهمیت این عمل از دیرباز و همچنین با گذشت زمان و پیشرفت علم و دانش، بر همگان مشخص گردیده است. اما چرا ختنه کردن با اهمیت است و این اهمیت در چه جنبه های نمود پیدا می کند؟ همانطور که متخصص ختنه نوزادان می‌گویند ارزش ختنه کردن در بهداشت و سلامت ناحیه تناسلی، جلوگیری از عفونت مجاری ادراری، کاهش احتمال ابتلا به عوامل عفونی مقاربتی، کاهش احتمال بروز سرطان در این موضع و بسیاری موارد دیگر از نظر علمی به درستی اثبات گردیده و مقالات متعددی در این زمینه منتشر شده است.

اهمیت ختنه

اهمیت ختنه کردن به حدی است که باعث شده در جوامع غربی که این کار را برای نوزادان خود در ماه های آغازین انجام نمی دهند، در بزرگسالی اقدام به ختنه کردن نمایند چرا که اهمیت ارزش این کار را متوجه شده اند. اما همانطور که در مطالب قبلی این وبسایت اشاره گردیده، ختنه کردن در دوران نوزادی و به خصوص تا قبل از سن شش ماهگی نوزاد بسیار راحت تر، با عوارض ناچیز و نتیجه رضایت بخش تری همراه است.
ما در این وبسایت سعی داریم به آگاهی دادن به والدین کمک نماییم تا آنها تصمیم آگاهانه تری در مورد شناخت و انتخاب یک متخصص ختنه نوزادان خوب داشته باشند و نگرانی هایی که ممکن است در این خصوص وجود داشته باشد، به حداقل برسد.

5/5 - (12 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram