ختنه بدون خونریزی-ختنه با حلقه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه بدون خونریزی و انجام آن با کمترین میزان عوارض یکی از نگرانی‌های پدران و مادرانی است که می‌خواهند اقدام به ختنه نوزاد پسر خود نمایند. شاید بخاطر خونریزی در ختنه از انجام این عمل برای نوزاد پسر خود منصرف شده اید یا تصمیم دارید که آن را به زمان دیگری در آینده موکول نمایید. اگر مسائلی از این قبیل در ذهن شما والدین گرامی وجود دارد، توصیه می کنیم این مطلب را مطالعه نمایید. ما در اینجا قصد داریم به اینگونه سوالات پاسخ دهیم.

پاسخ به سوالات شما

احتمالا اول می خواهید بدانید که آیا در حین انجام این عمل خونریزی اتفاق می افتد؟ اگر اینطور است، مقدار خونریزی چقدر است؟ آیا روشی برای ختنه وجود دارد که در آن خونریزی رخ ندهد یا به اصطلاح ختنه بدون خونریزی وجود دارد یا خیر؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که همانطور که همه ما می دانیم ختنه نوعی عمل جراحی است که در طی این فرآیند قسمتی از پوست سر آلت تناسلی نوزاد پسر حذف می شود که مانند هر عمل جراحی دیگری با خونریزی همراه است. اما باید اشاره کرد که اگر این عملتوسط پزشک حاذق و با تجربه انجام شود مقدار خونریزی زیاد نخواهد بود. مقدار طبیعی خونریزی در دو عدد گاز استریل است که پزشک معالج برای روی موضع عمل قرار داده و با اندکی فشار وارد کردن به ناحیه موجب بند آمدن جریان خونریزی می گردد.
شایان ذکر است مقدار خونریزی با حلقه یا همان روش مدرن (پلاستیبل) کمتر است و کنترل پزشک بر خونریزی بیشتر خواهد بود. با توجه به اهمیت انجام این عمل بدون خونریزی و بر همین اساس است که در سالهای اخیر اکثر پزشکان با روش حلقه اقدام به انجام این عمل می نمایند و وزارت بهداشت کشور ایران نیز به استفاده از این متد یعنی روش حلقه توصیه می کند.

وزارت بهداشت کشور ایران نیز ختنه با حلقه را توصیه می کند
وزارت بهداشت کشور ایران ختنه با حلقه را توصیه می کند

باید این اطمینان خاطر را به پدران و مادران گرامی بدهیم که در یک یا دو روز پس از ختنه اگر چند قطره خون یا حتی خونابه بر روی پوشک بچه دیده شود طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. در صورتی که مقدار خونریزی بیش از مقدار ذکر شده بود به پزشک معالج که ختنه را انجام داده است مراجعه نمایید و در غیر اینصورت به نزدیک ترین درمانگاه یا مرکز درمانی مراجعه نموده تا اقدام لازم انجام گردد.

ختنه بدون خونریزی به کمک روش ختنه با حلقه

در رابطه با ختنه بدون خونریزی باید گفت همانطور که در بالا ذکر شد، خونریزی با روش حلقه نسبت به روش سنتی یا جراحی کمتر است. اما در روش حلقه نیز، خونریزی به عنوان یکی از عوارض شایع در تعداد کمی از نوزادان (حدود 3 الی 5 درصد از کل موارد) رخ می دهد.
بنابراین با مطالعه این مطلب به این جمع بندی خواهیم رسید که خونریزی در ختنه به روش حلقه (پلاستیبل) چندان شایع نیست و به نوعی می توان این روش را ختنه بدون خونریزی نامید. پس جای نگرانی در این قضیه وجود ندارد و والدین عزیز می توانند با اطمینان خاطر برای انجام ختنه نوزاد پسر خود تا قبل از سن شش ماهگی نزد پزشک با تجربه مراجعه نمایند.

4.8/5 - (10 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی