میانگین-طول-آلت-مردانه-یا-اندازه-طبیعی-آلت-مردانه-چقدر-است
آنچه در این مطلب می‌خوانید

میانگین طول آلت مردانه چقدر است؟ اندازه طبیعی آلت تناسلی مردانه و تاثیر عمل جراحی ختنه بر طول آلت مردانه همواره از سوالات پرتکرار بوده است. لذا در این مطلب کلینیک ختنه نوزادان تهران سعی داریم که به اندازه نرمال آلت تناسلی و تاثیر ختنه بر آن بپردازیم.

نتیجه یک تحقیق در مورد میانگین طول آلت مردانه

بر اساس مقاله ای که چهار سال قبل در مجله جنسی و زوج درمانی منتشر شد، اکثر مردان معتقدند که اندازه طبیعی آلت مردانه ۶ اینچ یا حدودا ۱۵ سانتی متر است. اما تحقیق جامعی که در مجله اورولوژی بریتانیا منتشر شده نشان می‌دهد که طول متوسط آلت مردانه حدود ۱۳ سانتی متر هست. یعنی در واقعیت این طول ۲ سانتی متر از تصور مردان کمتر است.

این مطالعه بر اساس داده های به دست آمده از یک گروه ۱۵هزارنفری بوده است. اما آیا طول آلت در کشورهای مختلف تفاوت دارد؟ براساس بررسی وبسایت World Data این عدد در کشورهای مختلف تفاوت دارد اما این تفاوت‌ها ربطی به گروه‌های نژادی ندارد.

میانگین طول آلت مردانه در ایران

اما آیا این میانگین برای مردان ایرانی متفاوت است؟ جالب است بدانید که در این تحقیق مردان ایرانی نیز مورد بررسی قرار گرفتند. بر اساس اطلاعات این وبسایت متوسط طول آلت مردان ایرانی حدودا ۱۱.۹۵ سانتی متر است و در صورتی‌که طول آن کمتر از ۸ سانتی متر باشد نیازمند توجه پزشکی خواهد بود.

تاثیر میانگین طول آلت مردانه بر لذت جنسی زنان

بر اساس تحقیق منتشر شده در سال ۲۰۱۵ در مجله اورولوژی بریتانیا بیش از ۹۸ درصد مردان طول آلت طبیعی دارند. همچنین براساس تحقیق انجام شده توسط محققان دانشگاه کینگز کالج لندن ارتباط مستقیمی بین طول آلت مردانه و لذت از رابطه در زنان وجود ندارد و این عامل تحت تاثیر متغیرهای بسیار زیادی از جمله متغیرهای روانی است. در حالی که بیش از ۵۰ درصد مردان از طول آلت خود رضایت ندارند اما ۸۵ درصد زنان از طول آلت همسر خود رضایت دارند. این مسئله موید این مطلب است که رضایت از رابطه جنسی لزوما رابطه مستقیمی با طول آلت ندارد.

تاثیر ختنه بر اندازه طبیعی آلت تناسلی مردانه

لازم است به این نکته توجه فرمایید که ختنه در صورتی که به روش صحیح و علمی در زمان مناسب انجام شود هیچ تاثیری بر روی طول آلت ندارد که این موضوع دقت نظر والدین را جهت انتخاب بهترین مرکز ختنه نوزادان و مراجعه به متخصص ختنه باتجربه جهت انجام این جراحی حساس می‌طلبد.

کمبود اعتماد بنفس جنسی، یک مشکل جهانی

بر اساس بررسی تحقیقاتی که در مجله اورولوژی بین المللی BJU منتشر شد، زنان بسیار بیشتر از میانگین طول آلت مردانه به شخصیت و ظاهر مرد علاقه مند هستند، اما بسیاری از مردان حتی اگر میانگین طول آلت متوسطی داشته باشند، در مورد آن مضطرب خواهند بود. با اینکه بسیاری از زنان آلت تناسلی بزرگ مردانه را ترجیح نمی‌دهند اما تحقیقات نشان می‌دهد که مردانی که از نظر خود آلت بزرگ‌تری دارند، اعتماد بنفس جنسی بهتری نیز دارند.

همچنین محققان طی این بررسی به اقدامات عجیب و غریبی که توسط مردان در سراسر جهان برای افزایش اندازه آلت تناسلی خود استفاده می شود، روبرو شدند. در برخی از نواحی برزیل مردان مارهای سمی را تشویق می کند آلت تناسلی آنان را گاز بگیرند تا آلت آنها به مدت چند ماه بزرگ‌تر از اندازه معمول به نظر برسد. همچنین محققین گزارش می دهند که مردان سادوس هندی برای افزایش طول آلت تناسلی خود از وزنه استفاده می کنند.

پاسخ به نگرانی مردان

به صورت معمول طول واژن زنان فقط بین هشت تا یازده سانتی متر است؛ بنابراین ده سانتی متر طول آلت جنسی مردانه در حالت نعوظ برای ارضای جنسی زن کاملا کافی است و بیش از آن بیرون واژن مانده و در عمل در آمیزش نقشی نخواهد داشت. در نتیجه بیش از اندازه دچار وسواس، هراس، نگرانی و دودلی درباره میانگین طول آلت مردانه نباشید تا گرفتار نیرنگ بازی کلاه برداران و شیادان برخی کانال های ماهواره ای، اینترنتی، تلگرامی و… نشوید.

اندازه طبیعی آلت مردانه

تاثیر انواع روش ها در افزایش میانگین طول آلت مردانه

می‌توان تقریبا با قاطعیت گفت که هیچ کدام از روش‌هایی که در شبکه های ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌شود، تاثیری در بزرگ کردن آلت ندارد. روش های غیر جراحی (قرص، لوسیون، لوله خلاء و وسایل و روش‌های کشش) مواردی است که در تبلیغات برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان توصیه می‌شود که برای تأثیر آن کوچکترین مدرک علمی وجود ندارد و از نظر طبی بی‌اعتبار است.

یکی از روش‌های جراحی برای افزایش قطر با تزریق چربی قسمت دیگری از بدن به آلت تناسلی است. اما بررسی وضعیت مردانی که از این روش استفاده کرده‌اند نشان می‌دهد که به مرور زمان با جذب چربی، اندازه آلت به حالت قبل بر می‌گردد و علاوه بر این، روش جراحی عوارضی مثل بدشکلی و زخم و عفونت دارد.

در جراحی افزایش طول، لیگامانی را که آلت را به استخوان شرمگاهی وصل می‌کند قطع می‌کنند و با یک پیوند پوستی طول آلت را اضافه می‌کنند، اما این روش تاثیری بر اندازه آلت در حالت برانگیختگی ندارد و ممکن است باعث دشواری در رابطه جنسی شود.

تاثیر عوامل روانی و اجتماعی برتصوران مردان

چرا بسیاری از مردان در سراسر جهان از میانگین طول آلت تناسلی خود ناراضی هستند؟ تحقیقات بسیاری در این حوزه انجام شده است و بیشتر تحقیقات به نتایج تقریبا مشترکی در این خصوص دست یافته اند. محققین برخی عوامل روانی اجتماعی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم را در بروز نارضایتی مردان از اندازه آلت خود موثر دانسته اند:

  • تاثیر پورنوگرافی: مشاهده اندازه آلت تناسلی بزرگتر از حد متوسط در پورنوگرافی بسیاری مردان را به این باور رسانده است که با تعریف جامعه از اندازه قابل قبول آلت تناسلی مطابقت ندارند. جالب اینجاست که پورنوگرافی از ترفندهایی استفاده می کند که آلت تناسلی بازیگران را بزرگتر از آنچه واقعا هستند نشان می دهد.
  • نقش مقایسه با همسالان: در بسیاری از مردانی که درگیر این گونه تفکرات هستند، مقایسه با همسالان (مانند محیط‌های رختکن) باعث می‌شود که آنها از اندازه خود احساس نارضایتی کنند.
  • تأثیر شرمساری از میانگین طول آلت مردانه در فرهنگ: شاید هیچ یک از افرادی که به این گونه وسواس دچار هستند، شخصاً طعنه در مورد اندازه خود را تجربه نکرده باشند، اما معمولا آنها احساس می کنند که شوخی های مربوط به اندازه آلت تناسلی در رسانه های محبوب مضحک است و به آن‌ها احساس کافی و کامل نبودن می‌دهد.

سخن پایانی

چارچوب بندی جامعه از مردانگی و اهمیت میانگین طول آلت مردانه می تواند ادراکات را منحرف کند و احساس بی کفایتی را تقویت کند. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که اندازه آلت تناسلی مرد نسبت به عواملی مانند ارتباط باز، صمیمیت عاطفی و درک نیازها و خواسته‌های جنسی شریک زندگی تأثیر کمتری بر رضایت جنسی دارد.

همچنین وقتی به آسیب احتمالی که بسیاری از درمان‌های بزرگ کردن آلت تناسلی می‌توانند به سلامت جنسی، ذهنی و جسمی افراد وارد کنند، توجه شود، جذابیت چنین گزینه‌هایی به سرعت از بین می‌روند.

5/5 - (4 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی