ختنه با استفاده از حلقه چگونه انجام می‌شود؟

در این روش از حلقه‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف استفاده می‌شود. با توجه به اینکه سال‌ها از این روش جهت انجام ختنه استفاده می‌شود انوع مختلفی از حلقه مورد استفاده قرار گرفته است که کاربرد همه آن‌ها مشابه است. در ایران از حلقه پلاستیبل استفاده می‌شود که در اندازه های مختلف تهیه می‌شود. این حلقه ها شامل یک کاپ، یک دسته شکننده و یک نخ محکم است.

در این روش متخصص کودکان و نوزادان حلقه مورد نظر که سایز مناسب آن متناسب با آلت تناسلی نوزاد انتخاب شده است را در زیر پوست ختنه گاه قرار می‌دهد. سپس نخی که همراه با حلقه پلاستیبل است محکم روی پوست و حلقه بسته می‌شود. در نهایت قسمتی از پوست که بعد از نخ قرار دارد به دلیل عدم خونرسانی سیاه شده و می‌افتد.

کدام روش بهتر است؟

همانطور که گفته شد طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روش حلقه برای نوزادان پسر زیر شش ماه ارجح است و به همین دلیل ما در کلینیک ختنه تهران فقط از این روش استفاده می‌کنیم.

البته در برخی مراکز از روش جراحی سنتی استفاده می‌شود. در این روش پوست ختنه‌گاه بریده شده و بقیه بخیه زده می‌شود. همچنین در برخی مراکز از روش‌های ختنه با لیزر و یا ختنه با کلیپس نقره‌ای استفده می‌شود که عوارض جانبی زیادی برای سلامت نوزاد به همراه دارد.

به همین دلیل توصیه می‌شود در بهترین سن ختنه یعنی زیر شش ماه از بهترین روش ختنه یعنی ختنه با حلقه جهت انجام این عمل جراحی متداول مردانه استفاده شود.

5/5 - (27 امتیاز)