درمان بیماری‌های جنسی با ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

درمان بیماری‌های جنسی با ختنه

طبق گزارشاتی که انجام شده بود، یک زوج قبل از اینکه سراغ عمل ختنه کردن بروند، از مشکلات جنسی رنج می‌بردند. مشکل بسیاری از مردان که ممکن است دچار نعوظ کامل نشوند. علل اصلی که برای این مشکل بیان شده بود، از طرف مرد بوده است، طوری که یک خانم حتی یائسه هم شده باشد، ممکن است از لحاظ جنسی باز مشکلاتی داشته باشد. از جمله مشکلاتی که در رابطه با این موضوع مطرح می‌شود، پوست ختنه‌گاه مثل یک چتر باید باز شود، اما این اتفاق برای این مرد اتفاق نیفتاده بود، در نتیجه منجر به ناراحتی هردو می‌شده است. در این بین به آن‌ها عمل ختنه کردن توصیه می‌شود تا این عارضه هرچه سریعتر درمان شود. در ادامه گزارش شده بود که این زوج بعد از ختنه مرد، زندگی بهتری داشته‌اند.

چطور عمل ختنه کردن می‌تواند روی زندگی جنسی تاثیر خوبی داشته باشد؟

مردانی که عمل ختنه کردن را انجام داده‌اند، کمی زمان برده است تا به آن میل جنسی دلخواه برسند، که البته یک مزیت می‌باشد تا اینکه یک عارضه باشد. در این جراحی که پوست ختنه‌گاه آلت تناسلی مردان برداشته می‌شود، تقریبا باید بعد از تولد نوزاد یا در سنین کودکی صورت گیرد. اما در مورد آن نوزادانی که تحت عمل ختنه کردن قرار نگرفته اند، چطور می شود؟ آیا آن ها هم در آینده دچار مشکلات جنسی می شوند؟

قبل از ختنه، پزشکان میزان عملکرد جنسی را با سوال کردن در رابطه با میل جنسی، نعوظ، مشکلات آن و به طور کلی رضایت در رابطه با آن، مطلع می‌شوند. از مردان هم سوال می‌شود که رسیدن به نعوظ‌شان چقدر زمان برده است؛ حداقل طی سه جلسه مراجعه به پزشک پرسیده می‌شود.

12 هفته بعد از جراحی، از مردان دوباره درباره زندگی جنسی‌شان سوال می‌شود. همه آن‌ها گزارش کرده بودند که چقدر انزال‌شان طول کشیده بود. همه مواردی که باید در این باره از آن‌ها سوال می‌شده، بررسی می‌شود.

درمان بیماری‌های جنسی با ختنه

درمان بیماری‌های جنسی با ختنه

نکته دیگری که در این باره باید مطرح شود، این است که ختنه به طور مستقیم روی عملکرد جنسی تاثیر ندارد، حتی دیر به انزال رسیدن هم می‌تواند به عنوان یک مزیت در نظر گرفته شود تا به عنوان یک عارضه.

مردانی هم که عفونت شدید دارند، به این صورت که جاگزینی هم برای آن نمی‌باشد جز ختنه، ممکن است مشکلات بسیاری را در صورت عدم ختنه پیدا کنند. بهداشت ضعیف، خصوصا در کشورهای پیشرفت نکرده، می‌تواند منجر به عفونت جدی‌تر شود و حتی سرطان آلت تناسلی را به همراه داشته باشد.

با ختنه همه این مشکلات حل می‌شوند و آن‌هایی که تازه به تازگی ختنه شده‌اند، زندگی جنسی بهتری خواهند داشت. برای بسیاری از آن‌هایی که تحت این جراحی قرار می‌گیرند، نتایج آن خیلی جالب می‌باشد. شاید به خاطر این که زمان انزال متفاوت می‌باشد، حس آن هم متفاوت می‌باشد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی