مراقبت‌ های بعد ختنه با حلقه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه کردن با حلقه ؟ یا ختنه با جراحی؟ کدام بهتر است؟!

ختنه کردن رایج ترین روش برای برداشتن پوست ختنه گاه می باشد. معمولا روی نوزادان پسری که تازه متولد شده اند هم انجام می شود. تقریبا دو روز بعد از متولد شدن نوزاد، ختنه کردن قابل انجام هست اما بهترین زمان ختنه یک تا سه ماهگی هست.

 

دو روش اصلی برای ختنه وجود دارد روش حلقه و روش جراحی. با توجه به اینکه روش حلقه نیاز به بخیه ندارد از لحاظ تکنیکی برای نوزادان مناسب تر هست و از روش جراحی یا همان سنتی بیشتر برای اطفال بالای یک سال استفاده میشود لذا انتخاب روش مناسب بیشتر به سن کودک بستگی دارد و سایر روشها مثل ختنه لیزری و ختنه به روش کلیپس نقره ای به علت احتمال بالای عوارض کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.

پوستی که سر آلت تناسلی به شکل کلاهک دیده می شود، پوست ختنه گاه نامیده می شود. در ختنه کردن یا به اصطلاح انگلیسی Circumcision، پوست ختنه گاه از سر آلت تناسلی برداشته می شود. ختنه با حلقه یک روش سریع است که خونریزی بسیار کمی دارد و حتی نیاز به بخیه هم نخواهد داشت. پسران بزرگتر هم ختنه می شوند، که باید روش جراحی را انجام دهند. در روش جراحی بعد از ختنه کردن ، یک بانداژ به جهت محافظت از زخم استفاده می شود که معمولا یک هفته تا 10 روز بهبودی کامل می یابد.

در ایالات متحده امریکا، بسیاری از نوزادان پسر ختنه می شوند. ختنه کردن هم از لحاظ پزشکی و از لحاظ مذهبی بسیار توصیه شده است، حتی مطالعات نشان داده است که از بروز بسیاری از بیماری ها نظیر عفونتهای ادراری و تناسلی جلوگیری می کند. در حقیقت، طبق گفته انجمن پزشکان اطفال آمریکا (AAP)، مزایای آن از معایب آن خیلی بیشتر است.

بسیاری از والدین بنا به مذهب، فرهنگ یا دلایل شخصی تصمیم به ختنه کردن کودکشان می گیرند.

آمادگی برای ختنه کردن :

زمانی که تصمیم می گیرید کودکتان ختنه شود، باید با پزشک مربوطه صحبت کنید. ختنه هایی که روی نوزادان انجام می شود، باید توسط متخصصین انجام شود. پزشکان اطفال، اورولوژیست ها، نئوناتالوژیست ها و جراحان کودک می توانند چنین جراحی را انجام دهند.

بسیاری از کودکان سالم می توانند در طی چند ماه اول بعد از تولدشان ختنه شوند. با این وجود، ختنه برای کودکانی که از لحاظ سلامت بدن مشکل داشته باشند، منع می شود و انجام آن به تاخیر می افتد.

در ختنه کردن کودک چه اتفاقی می افتد؟

یک نوزاد معمولا برای انجام جراحی بیدار و هوشیار است. معمولا هم داخل یک صندلی پلاستیکی نرم قرار داده می شود. آلت تناسلی و اطراف پوست هم قبل از اینکه جراحی شروع شود، با مواد ضد عفونی کننده تمیز می شوند.

برای اینکه کودک دردی نداشته باشد، ناحیه ای که قرار است جراحی شود، بی حسی موضعی می شود. برای بی حسی یا از کرم بی حسی یا به صورت تزریقی استفاده می شود. بخاطر اینکه نوزاد با سوزن تزریق اذیت نشود، قبل از تزریق از کرم بی حس کننده استفاده می کنند.

بهترین روش ختنه کردن : ختنه با حلقه

بهترین روش انجام ختنه، ختنه با حلقه :

در نوزادان، ختنه کردن به چند روش می تواند صورت گیرد.  اما بهترین روش برای ختنه نوزادان که پزشکان هم توصیه می کنند، ختنه با حلقه می باشد.

روش ختنه با حلقه چطور انجام می شود؟

چسبندگیهای بین پره پوس و سر آلت جدا میشود و یک حلقه بین پره پوس و سرآلت جایگذاری میشود و سپس از رو یک نخ محکم روی حلقه پیچیده میشود پوست بین حلقه و نخ گیر افتاده و سیاه میشود و میفتد.

4/5 - (14 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram