واگیر دار بودن سرطان آلت تناسلی
آنچه در این مطلب می‌خوانید

آیا بیماری سرطان آلت تناسلی هم همانند بیماری های منتقله جنسی واگیردار می باشد؟ اینکه روی ختنه کودک به جهت جلوگیری از این بیماری ها بسیار توصیه شده است، چه می باشد؟ آیا ختنه کردن نوزاد تاثیر بسزایی روی پیشیگیری و جلوگیری از سرطان آلت تناسلی و بیماری های عفونی دیگر دارد؟ همه این سوال ها ممکن است در ذهنتان نقش بسته باشد، بهتر است برای جواب به ادامه توجه کنید.

اولین سوالی که پیش می آید، از واگیردار بودن سرطان آلت تناسلی است. اینکه فرد این بیماری را منتقل می کند؟

تا همین اواخر، سرطان آلت تناسلی را فکر می کردند که به خاطر تحریک شیمیایی به وجود می آید. به همین دلیل هیچ نگرانی در رابطه با انتقال یا واگیردار بودن این بیماری نداشتند. اما اطلاعات اخیر خبر از چیز دیگری می دهند. اینکه HPV یا بیماری های منتقله جنسی نیز مرتبط با سرطان های آلت تناسلی و گردن رحم می باشند. به نظر می رسد که موارد بیشتری از این سرطان ها در زوج هایی دیده می شود که بیماری منتقله جنسی داشته اند. بنابراین، سرطان آلت تناسلی منتقل نمی شود، مگر اینکه خود فرد یا همسرش دچار HPV باشند، به همین دلیل در هنگام رابطه جنسی باید حتما از کاندوم استفاده شود. از هرگونه زائده ای هم باید آگاه بود. زنان باید معاینات رحمی را هر چند وقت یکبار داشته باشند. مهم از بین بردن عفونت یا به حداقل رساندن آن می باشد. همچنین مهم است که با اورولوژیست درباره ارتباط HPV با سرطان آلت تناسلی صحبت کرده و مشورت کند.

واگیردار بودن سرطان آلت تناسلی

آیا با جراحی که روی آلت تناسلی انجام می شود، به این معنیست که فرد دیگر قادر به خالی کردن مثانه اش نیست؟

اگر سرطان سریعا تشخیص داده شود، جراحی روی توانایی ادرار کردن تاثیری ندارد. جراحی هایی که نیاز می باشد، بیشتر برای سرطان های پیشرفته است. که ممکن است فرد را مجبور به نشستن در هنگام ادرار کردن کند.

آیا درمان روی توانایی فرد برای رابطه جنسی تاثیر گذار است؟

تشخیص زودهنگام و جراحی های کوچک نباید تاثیری روی رابطه جنسی معمولی تان داشته باشد. هرچند رویه های گسترده تری در این باره ممکن است انجام شود.

آیا همه پسران بلافاصله بعد از تولد ختنه شوند؟ به خاطر اینکه از تومورهای آلت تناسلی جلوگیری شود؟

این سوال بسیار بحث برانگیز می باشد. مطالعات نشان می دهد که میزان بروز عفونت های دستگاه ادراری و سرطان آلت تناسلی در مردان ختنه شده کمتر می باشد. والدین با اطلاع از مزایای ختنه نزد پزشک می توانند کودک خود را از این بیماری های احتمالی در آینده حفظ کنند.

اگر نوزاد پسری در نوزادی ختنه نشده ، در نوجوانی یا جوانی می تواند در برابر سرطان آلت تناسلی محفوظ باشد؟

ختنه ای که بلافاصله بعد از تولد صورت می گیرد، بهترین راه محافظت در برابر سرطان آلت تناسلی در آینده می باشد. به همین دلیل چنین تاثیری در بزرگسالی که ختنه نشده نیز دیده نمی شود.

مثلا در مسلمانان که کودکان ختنه شده اند، سرطان آلت تناسلی بسیار نادر می باشد. البته در آن هایی که در نوزادی ختنه شده اند بسیار کمتر دیده می شود.

منبع : http://www.urologyhealth.org

مطالب مرتبط :

چه عواملی باعث سرطان آلت تناسلی می شود؟

ختنه کردن نوزاد از عفونت ها جلوگیری می کند!

ارتباط بین ختنه و بیماری ایدز در مردان

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی