علل سرطان آلت تناسلی
آنچه در این مطلب می‌خوانید

امروزه با تحقیقات بیشتری که روی ختنه انجام شده است، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که با ختنه نه تنها از عفونت ادراری می توان جلوگیری کرد، بلکه از بروز بیماری هایی همچون سرطان آلت تناسلی و ایدز نیز پیشگیری کرد. در واقع ختنه را عاملی برای پیشگیری این عوامل می دانند. اما چطور می شود که سرطان آلت تناسلی به وجود می آید؟!

سرطان آلت تناسلی هرچه زودتر تشخیص داده شود، بهتر است. در واقع شانس درمانی موفق را بالاتر می برد. اگر درمان به تاخیر بیفتد، بیماری بدتر می شود. در واقع برای سرطان پیشرفته درمان موفقیت کمتری دارد و ناراحت کننده می باشد.

زمانی که فرد ادرار می کند، می تواند آلت تناسلی خود را ببیند و با لمس آن به تشخیص اولیه آن بپردازد. مردانی که ختنه نشده اند، در خطر بیشتر سرطان آلت تناسلی قرار دارند. اما در هر مردی باید ضایعات تناسلی باشد.

اگر فرد علائم زیر را در پوست ختنه گاه، یا سر آلت تناسلی دید، باید نزد پزشک مراجعه کند :
  • بخشی از پوست ضخیم شده یا رنگش تغییر پیدا کرده است
  • یک زائده در آلت تناسلی مرد دیده می شود
  • زخمی می باشد که ممکن است خونریزی کند
  • لکه های قرمز و سفت و سخت
  • ضایعات کوچک و خشن
  • زائده هایی قهوه ای مانند و نرم
  • ترشح بدبو زیر پوست ختنه گاه
  • تورم

علل سرطان آلت تناسلی

اکثر این علائم ممکن است عفونت باکتریایی، یا حتی واکنش آلرژیک باشند. البته با پماد ضد میکروبی یا ضد قارچی پاسخ خواهند داد. اما زائده هایی که دوباره بر می گردند یا زخم می شوند، و درمان نمی شوند، باید به این فکر افتاد که سرطان می باشند. البته تازمانی که ثابت شود.

این سرطان اغلب، متاسفانه تا زمانی که پیشرفته شود، نادیده گرفته می شود. بیماران به جهت صحبت درباره آن خجالت می کشند. یا ممکن است از درمان و یا جراحی آلت تناسلی بترسند. اگر به هر کدام از این علائم توجه داشته باشند، هر چه زودتر نزد پزشک مراجعه کرده از بیماری مطمئن می شوند.

این تومورهای آلت تناسلی ممکن است به خاطر مایعاتی باشند که در پشت پوست ختنه گاه جمع می شوند. اگر شسته نشوند و بمانند، کم کم به شکل سرطان خود را نشان می دهند. مردان مسن تر یا سیگاری ها به احتمال بیشتری در معرض خطر چنین بیماری هستند. شرایطی مثل ایدز که منجر به سرطان می شود.

دیگر علت ممکن ویروس پاپیلومای انسانی می باشد. ویروس HPV از طریق رابطه جنسی منتقل می شود. آنتی بادی های HPV – 16 در بیماران سرطان آلت تناسلی یافت شده است. این ویروس نقش مهمی در سرطان دهانه رحم نیز دارد. مردانی که ختنه شده اند و به بهداشت فردی شان بسیار اهمیت می دهند، خیلی کمتر در معرض چنین بیماری مهلکی قرار می گیرند.

منبع : http://www.urologyhealth.org ، http://www.urologyhealth.org

مطالب مرتبط : cialis from australia

رابطه سرطان سینه در زنان و ختنه نکردن مردان

آیا ختنه از سرطان پروستات جلوگیری می کند؟

ختنه عاملی برای جلوگیری از هرپس ژنیتال

5/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی