بهبودی نوزاد بعد ختنه با حلقه | کلینیک ختنه نوزادان تهران
آنچه در این مطلب می‌خوانید

بهبودی نوزاد بعد از ختنه و مدت زمان مورد نیاز برای آن همیشه برای والدین مورد سوال بوده است. در این مطلب از کلینیک ختنه نوزادان تهران در این خصوص توضیح خواهیم داد.

بهترین زمان ختنه نوزادان چندماهگی است؟

قبل از اینکه در مورد بهبودی نوزاد بعد از ختنه و مدت زمان مورد نیاز برای این پروسه توضیح دهیم لازم می‌دانیم توضیح مختصری در مورد این جراحی رایج ارائه نماییم. همانطور که در مطالب قبلی اشاره کردیم، با ختنه آشنایی کاملی پیدا کرده اید. اینکه ختنه کردن نوزاد یک روش رایجی است که پوستی که سر آلت تناسلی را پوشانده، با جراحی برداشته می شود. اغلب هم بین یک ماهگی تا سه ماهگی انجام می شود. پزشکان بر این عقیده هستند که این بازه زمانی همان زمان طلایی ختنه است. البته در صورت به تعویق انداختن آن و گذشتن زمان طلایی ختنه پیشنهاد می‌شود حتما تا شش ماهگی برای انجام این جراحی مراجعه شود.

بهبودی نوزاد بعد از ختنه چقدر طول می کشد؟

اگر برای ختنه از روش حلقه استفاده شود افتادن حلقه معمولا بین 5 تا 14 روز طول میکشد هر چند که درد و بیقراری محدود به 24 ساعت اول هست و بعد از آن نوزاد وجود حلقه را حس نمیکند.

اکثر نوزادان سالم بین یک تا سه ماهگی ختنه می شوند. گرچه ختنه ممکن است با شرایط خاصی با نظر پزشک عقب بیفتد. در واقع پزشک متخصص اطفال یا نوزادان در این باره تصمیم می گیرد. سپس ختنه در کلینیک ختنه یا بیمارستان انجام می گیرد. والدین هم می توانند کنار فرزندشان در طی جراحی باشند. متخصص ختنه نوزادان در مورد در خصوص بهبودی نوزاد به والدین توضیح خواهد داد.

اتفاقی که در طی جراحی می افتد، این است که بعد از برداشتن پوست ختنه گاه اطراف آن تمیز و ضد عفونی می شود. فقط به خاطر دردی که ممکن است نوزاد داشته باشد، پزشک توصیه هایی را به والدین خواهد داشت. اما نگران بهبودی او نباشید، زیرا بین 7 تا 10 روز کاملا خوب می شود.

چه زمانی به پزشک مراجعه نماییم؟

پزشکان متخصص ختنه نوزادان همیشه در خصوص بهبودی نوزاد بعد از ختنه به این نکته اشاره می‌کنند که لازم است به این نکته توجه شود تا زمانی که آلت تناسلی نوزاد رو به زردی یا علائم زیر نرفته، جای نگرانی نیست:

  • خونریزی که ادامه دار باشد یا در پوشکش خون دیده شود
  • قرمزی و تورم نوک آلت تناسلی که با تب بدتر می شود
  • علائم عفونی، مانند تاول های پر از چرک
  • ادرار نکردن در طی 12 ساعت اول بعد از ختنه

منبع : http://m.kidshealth.org

مطالب مرتبط :

ختنه کردن نوزاد از عفونت ها جلوگیری می کند!

آیا ختنه دارای خواص درمانی است؟

آیا ختنه هنوز هم دردنیای امروز مورد نیاز است؟

3.8/5 - (13 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی