ختنه پسران نوزاد
آنچه در این مطلب می‌خوانید

با دیدن این سوال که ختنه پسران نوزاد ممکن است چه خطراتی به دنبال داشته باشد، والدین به ترس و واهمه شاید بیفتند. اما با مزایایی که ختنه پسران نوزاد دارد، مطمئن باشید که مخاطراتی به دنبال ندارد، در صورتی که مراقبت های بعد از ختنه را جدی بگیرید.

برخی مطالعات نشان می دهند که مزایای پزشکی برای ختنه پسران نوزاد می باشد. نتایج این مطالعات متفاوت می باشد. اما به نظر می رسد که همین ختنه پسران نوزاد به کاهش یکسری خطرات کمک می کند :

  • عفونت های دستگاه ادراری
  • سرطان آلت تناسلی
  • بیماری های مقاربتی مثل ایدز

دیگر مطالعات نشان داده اند که ختنه از خطر سرطان گردن رحم نیز جلوگیری می کند. خصوصا در زنانی که ازدواج کرده اند و مشکلاتی مثل عفونت دارند.

مهمترین مزیت ختنه پسران نوزاد عفونت دستگاه ادراری را بسیار کم می کند. در طی 3 تا 6 ماه اول، عفونت دستگاه ادراری در نوزادان پسر ختنه نشده نسبت به ختنه شده ها بالاست. عفونت دستگاه ادراری می تواند در دوران کودکی مشکلات کلیوی را در ادامه به دنبال داشته باشد. گرچه به راحتی با آنتی بیوتیک درمان می شوند، اما باز هم می توان با این اقدام از این عارضه پیشگیری کرد.

شواهدی هم هست که نشان می دهد ختنه خطر انتقال بیماری های منتقله جنسی را کاهش می دهد. گرچه مشخص نیست که ختنه عامل اصلی می باشد، زیرا باید با این حال از کاندوم در هنگام رابطه جنسی استفاده کرد.

فقط بعد از ختنه، نوزاد را به خانه بیاورید، ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد که باید مراقب بود. مثل :

  • خونریزی
  • عوارض ناشی از تکنیک جراحی
  • عفونت
  • ظاهری نامناسب
  • بیرون ریختن لکه های قرمز و سوزش

ختنه پسران نوزاد

موارد دیگری که باید در رابطه با ختنه و بعد از آن در نظر داشت، این است که می گویند روی لذت جنسی تاثیر گذار است، اما هنوز ثابت نشده است.

ختنه نوزاد درست دوسه روز بعد از تولد نوزاد انجام می شود. نهایتا حالت نرمالش این است که در 2 الی 3 هفته اول ختنه شود. اگر عقب انداخته شود، ممکن است برای نوزاد مشکلات پزشکی به وجود آورد.

پروسه جراحی انقدری طول نمی کشد، نهایتا 5 تا 15 دقیقه. نوزاد خواباده می شود و اطراف آلت تناسلی اش تمیز می شود. با یک بی حسی موضعی که می تواند با کرم موضی پوست، یا تزریق به پایه آلت تناسلی انجام شود. کرم بی حس کننده به مدت 20 الی 40 دقیقه طول می کشد تا اثر کند. این تزریق شاید زمان ببرد تا اثر کند. گاها به نوزاد یک پستانک شیرین داده می شود، تا استرسش را کم کند.

پوست ختنه گاه که برداشته می شود، حلقه پلاستیکی قرار داده می شود. اگر حلقه فلزی باشد پوست دوباره برش داده می شود، و سپس حلقه برداشته می شود. یک کرم آنتی بیوتیک هم باید مالیده شود و آلت تناسلی با گاز شل پانسمان شود. درمان بین 5 تا 7 روز طول می کشد.

اگر حلقه پلاستیک باشد، پوست ختنه گاه شکاف داده می شود و به دور حلقه می افتد. یک مقدار نخ دور پوست برش داده شده پوست ختنه گاه پیچیده می شود. تا 5 الی 7 روز می ماند، بعدا می افتد، و جای ختنه کاملا خوب می شود. کرم آنتی بیوتیک هم برای ضد عفونی کردن آلت تناسلی داده می شود.

منبع :http://www.healthcommunities.com

مطالب مرتبط :

نشانه ترشحات زردرنگ بعد از ختنه چیست؟

چرا مردان باید جراحی ختنه انجام دهند؟

تاثیرات بعد از جراحی ختنه نوزاد

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی