آنچه در این مطلب می‌خوانید

سوالی که پیش می آید اینکه چرا مردان باید جراحی ختنه را انجام دهند؟

دلایلی پزشکی هست که نشان می دهد مردان باید جراحی ختنه را حتما انجام دهند. یکی از رایج ترین جراحی هایی که پوست ختنه گاه کشیده می شود و به عقب برنمی گردد، یا جمع نمی شود که با عنوان فیموز هم شناخته شده است. البته با درمان های جایگزین می توان آن را انجام داد، مثل استروئیدهای موضعی که گاها ترجیح داده می شوند.

دلایل اعتقادی و مذهبی نیز می باشد که در جوامع یهودی و اسلامی نیز دیده می شود. مثلا توسط جوامع آفریقایی نیز انجام می شود، یا جوامع اسلامی که اصولا هم روی کودکان انجام می شود.

دلیل دیگر پیشگیری از HIV می باشد. شواهدی هست که نشان می دهد جراحی ختنه خطر انتقال HIV را در مردانی که رابطه جنسی با شریک زندگی شان دارند، کاهش می دهد. حتی تشویق می شود تا به عنوان بخشی از برنامه آفریقایی ها برای جلوگیری از نرخ بالای HIV باشد.

اما دلایل پزشکی را مطرح کردیم، دیگر دلایل پزشکی که جا دارد گفته شود. در مردان، ختنه گاها یک گزینه درمانی تحت شرایط زیر در نظر گرفته می شود :

ختنه کردن نوزاد

پوست ختنه گاه تنگ یا فیموز : جایی که پوست ختنه گاه خیلی تنگ می باشد و تا بالای سر آلت تناسلی کشیده می شود. این عارضه گاهی باعث درد می شود درست زمانی که آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ می باشد، و اینگونه مشکل ادراری خواهند داشت.

recurrent balanitis : طوری که پوست ختنه گاه و سر آلت تناسلی ملتهب می شود و دچار عفونت می شود.

پارا فیموز : پوست ختنه گاه در این حالت به حالت اروجینال یا اصلی اش بر نمی گردد بعد از اینکه برداشته شد، به همین دلیل سر آلت تناسلی دردناک و متورم می شود. در این صورت درمان سریع نیاز است تا از عوارض جدی جلوگیری شود، مثل جریان خونی که به آلت تناسلی محدود می شود.

انسداد recurrent balanitis : شرایطی که باعث فیموز می شود، و در برخی موارد هم روی سر آلت تناسلی تاثیر می گذارد، که می تواند زخمی یا حتی ملتهب شود.

سرطان آلت تناسلی : یک نوع سرطان خیلی نادری که در مردان رخ می دهد، طوری که یک زگیل قرمز رشد می کند و یا در انتهای آلت تناسلی و یا زیر پوست ختنه گاه دیده می شود.

منبع  : http://www.nhs.uk

 

مطالب مرتبط :

ارتباط بین ختنه و بیماری ایدز در مردان

تاثیرات ختنه بر خوابیدن نوزادان

6 دلیل برای ختنه

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram