دانستنی های ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

در مراقبت بعد از ختنه نوزاد ممکن است کمی عصبی شوید. خصوصا زمانی که در بیمارستان ختنه انجام شده و نوزاد بعد از آن به خانه آورده شده است. اما با این حال هنوز آلت تناسلی نوزاد حساس است همانطور که ممکن است فکر کنید. یک روش جراحی ساده که پوست ختنه گاه که آلت تناسلی را پوشش داده است، برداشته می شود و معمولا دو تا سه روز بعد از تولد نوزاد انجام می شود.

نکاتی که بهتر است بعد از ختنه نوزاد در نظر بگیرید و مراقبت های لازم را انجام دهید :

مراقبت های بعد از ختنه بسیار ساده می باشد. تا زمانی آلت تناسلی نوزاد بهبود یابد، حدود 7 تا 10 روزی طول می کشد. فقط باید نکاتی را در نظر بگیرید.

تمیز نگهش دارید. مهمترین قانون مراقبت از آلت ختنه شده نوزاد می باشد. هربار که جای نوزاد را عوض می کنید، به آرامی جاهایی که ادرار کرده است پاک کنید. از صابون های ملایم و بدون بود و آب گرم برای شستشو استفاده کنید؛ نه دستمال یا کهنه. اجازه دهید خوش خشک شود تا ملتهب و حساس نشود. نوزاد را با اسفنج حمام بشویید، تا زمانی که کاملا خوب شود.

مراقبت بعد از ختنه نوزاد

از آن محافظت کنید. اما لازم نیست پوشیده شود. بعد از جراحی، با پانسمان و وازلین آلت تناسلی نوزاد را بزنید که معمولا هم روز بعدی که نوزاد ادرار می کند، می افتد. متخصصان اطفال معتقدند باید باندهای خاصی به آلت تناسلی برای بهبود سریعتر ببندید. بنابراین از پزشک بخواهید در این باره راهنمایی تان کند. اگر به چنین کاری توصیه شدید، همچنین باید با گاز یا پانسمان کوچکی به همراه وازلین از آلت تناسلی نوزاد مراقبت کنید. اگر پزشک توصیه کرد که نیازی به استفاده از پانسمان نیست، احتمالا گفته می شود که پماد آنتی بیوتیک یا وازلین فقط استفاده کنید. آن هم برای روز اول به جهت اینکه آلت تناسلی با پوشک برخوردی نداشته باشد.

از دوپوشک استفاده کنید. بیشتر به جهت اینکه پای نوزاد فشار نیاورد. می توانید از کیسه یخ هم در بین دو پوشک استفاده کنید تا درد را تسکین دهد.

حواستان به کودک باشد تا زمانی که مطمئن شوید که به طور کامل بهبود یافته است. اگر هم که نوک آلت تناسلی نوزاد قرمز شده است، نگران نباشید! طبیعی است. ترشح زرد رنگ هم کاملا نرمال است. به این معنیست که بدن دارد مایعات بهبود دهنده به اطراف آلت تناسلی می فرستد. حتی خونریزی کمی هم در اطراف آلت تناسلی طبیعیست. اما اگر علائم زیر را دیدید، باید اظهار نگرانی کرد و نزد متخصص اطفال مراجعه کرد :

  • خونریزی مداوم یا بیش از اندازه
  • قرنزی دائمی بیش از 5 روز پس از ختنه
  • ترشحات زرد به مدت بیش از یک هفته
  • ورم
  • تب
  • زخم پر از مایع و خشن شدن زخم
  • اشکال در ادرار کردن

منبع : http://www.whattoexpect.com

مطالب مرتبط :

قبل از ختنه کودک چه آمادگی لازم است؟

آیا بعد از جراحی ختنه نوزاد تب می کند؟

تاثیرات بعد از جراحی ختنه نوزاد

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram