چرا ختنه کردن نوزاد پسر مهم است؟!
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه کودک ، هم همانند خیلی از جراحی های عمومی و معمولی نیاز به آمادگی دارد.

همانطور که در مطالب قبلی اشاره کردیم، ختنه کودک که روشی برای برداشتن پوست ختنه گاه می باشد، این روزها در سراسر دنیا تقریبا در حال انجام است. در بزرگسالان ممکن است به خاطر برخی بیماری ها نیاز به ختنه کردن باشد، مثل بالینیت (التهاب سر آلت تناسلی)، فیموز (ناتوانی در جمع شدن پوست ختنه گاه) و پارا فیموز (زمانی که پوست ختنه گاه فراتر از سر آلت تناسلی رفته و نمی تواند به جای اصلی اش برگردد).

دلایل زیادی برای اینکه یک نوزاد ختنه شود می باشد. از جمله دلایل رایج ختنه کودک ، سنت و دین می باشد. دیگر دلایل آن هم به انتخاب های شخصی بر می گردد، یا اینکه پسر هم باید همانند پدرش باشد.

در دین اسلام که به آن خیتان گفته می شود، مراسمی هم برای ختنه کودک گرفته می شود. البته بیشتر توصیه می شود در سنین پایین تر و زمانی که نوزاد می باشد انجام شود. برخی هم ختنه را به زمان بلوغ پسر موکول می کنند.

ختنه کودک

چه آمادگی هایی برای ختنه لازم می باشد؟

ختنه کردن نوزاد که اغلب در بیمارستان انجام می شود، بین یک تا 10 روز اول تولد نوزاد. در برخی جاها، متخصصان اطفال در کلینیک ها بعد از اینکه نوزاد از بیمارستان مرخص شد، انجام می دهند. حتی عوارض و مزایای آن، یا مراقبت های بعد از ختنه نیز به والدین توضیح داده می شود.

بعد از ختنه چه مراقبت هایی لازم است؟

  1. زمان بهبودی بین یک هفته تا 10 روز می باشد. فرزندتان ممکن است در این مدت کمی بدخلقی کند. از مسکن می توانید با تجویز پزشک استفاده کنید.
  2. اینکه آلت تناسلی کمی قرمز شد ، یا کبودی داشت طبیعی است و چند روز پس از انجام ختنه اینطور می باشد.
  3. می توانید آلت تناسلی را بشویید و باید لباس هایش را به همراه پوشکش عوض کنید. تا جایی که می توانید پوشک به سر آلت تناسلی برخورد نکند و شل باشد تا زمانی که بهبود یابد.

در صورتی که علائم زیر را دیدید، با پزشک تماس بگیرید :

  1. ادرار کردن غیر طبیعی در 12 ساعت اول ختنه
  2. خونریزی مداوم
  3. حلقه های پلاستیک تا بعد از دو هفته نیفتاد

منبع : http://www.healthline.com

مطالب مرتبط :

آیا بعد از جراحی ختنه نوزاد تب می کند؟

مراقب عفونت بعد از ختنه کردن نوزاد باشید!

با ختنه نوزاد از کلیه اش محافظت کنید!

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی