کاهش سرطان آلت تناسلی با ختنه کردن

واگیر دار بودن سرطان آلت تناسلی
آیا سرطان آلت تناسلی واگیردار است؟
ژوئن 27, 2016
رابطه سرطان سینه در زنان و ختنه نکردن مردان
رابطه سرطان سینه در زنان و ختنه نکردن مردان
اکتبر 6, 2016

کاهش سرطان آلت تناسلی با ختنه کردن

کاهش سرطان آلت تناسلی با ختنه کردن

کاهش سرطان آلت تناسلی با ختنه کردن

چرا ختنه ؟! سوال که شاید بارها به ذهن بسیاری از والدین آمده باشد. اینکه علت ختنه کردن نوزادان پسر چیست؟! از جمله مواردی که از فواید ختنه کردن پسران می باشد، کاهش بیماری سرطان آلت تناسلی می باشد.

ختنه کردن یک سنت مذهبی یا فرهنگی می باشد که از فرهنگ اسلامی می باشد. ختنه می تواند یک موضوع جدی در یک خانواده سنتی و مسلمان باشد. هم بخاطر بهداشت شخصی و هم مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه. گاهی اوقات یک نیاز پزشکی برای ختنه کردن می باشد، مثل وقتی که پوست ختنه گاه خیلی تنگ باشد و به عقب کشیده می شود. در مواردی دیگر، خصوصا در بخش های مشخصی از آفریقا به پسران بزرگتر یا مردان توصیه می شود، برای اینکه خطر عفونت های منتقله از رابطه جنسی کم شود، ختنه انجام دهند.

آکادمی اطفال آمریکایی از مزایای ختنه می گوید که از عوارض و خطرات آن خیلی بیشتر است. گرچه اکادمی AAP به همه نوزادان پسر متولد شده پیشنهاد همیشگی ختنه را نمی دهد. AAP این تصمیم را به عهده خود والدین می گذارد.

کاهش سرطان آلت تناسلی با ختنه کردن

ختنه شاید خواص درمانی متعددی داشته باشد، که به شرح زیر می باشند :

بهداشت آسانتر : ختنه شست وش وی آلت تناسلی مردان را راحت تر می کند. شستن زیر پوست ختنه گاه یک آلت ختنه نشده معمولا راحت است.

کاهش خطر ابتلا به عفونت ادراری : ریسک کلی عفونت ادراری در مردان پایین است، اما این عفونت ها بیشتر در مردان ختنه نشده رایج است. عفونت های خیلی شدید می توانند به مشکلات کلیوی بعدها منجر شوند.

خطر عفونت های منتقله از طریق بیماری های مقاربتی. مردان ختنه شده ممکن است در معرض خطر کمتری از عفونت های منتقله از راه جنسی باشند، شامل HIV. هنوز هم روابط جنسی ایمن ضروری هستند.

پیشگیری از مشکلات آلت تناسلی : گاه پوست ختنه گاه روی یک آلت ختنه نشده ممکن است برای عقب کشیدن سخت باشد. بخاطر همین به التهاب پوست ختنه گاه یا سر آلت تناسلی منجر می شود.

خطر سرطان آلت تناسلی را کاهش می دهد. گرچه سرطان آلت تناسلی معدود می باشد، و در مردان ختنه شده کمتر دیده می شود. علاوه براین، سرطان آلت تناسلی در رابطه جنسی مردان ختنه شده با زنان خیلی کم است.

ختنه ممکن است به عنوان یک گزینه نباشد، در صورتی که اختلالات لخته شدن خون باشد. در مجموع، ختنه ممکن است برای نوزادان نارس مناسب نباشد، چرا که به مراقبت های پزشکی در بیمارستان نیاز دارند.

منبع : http://www.mayoclinic.org

مطالب مرتبط :

ختنه کردن نوازد با حلقه

ختنه کردن نوزاد چطور انجام می شود؟

ختنه شیوع شانکروئید را سه برابر کمتر کرده!

Call Now Button