ختنه سنتی چند روزه خوب میشه؟ | کلینیک ختنه نوزادان تهران
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه سنتی چند روزه خوب میشه؟ این مسئله ممکن است سوال شما خواننده گرامی باشد. خانواده هایی که نوزاد پسر دارند، حتما نگران ختنه پسرشان هستند. نگران نباشید! متخصص ختنه کودکان به شما در این باره کمک خواهد کرد.

بهترین زمان ختنه کدام است؟

قبل از اینکه به سوال ختنه سنتی چند روزه خوب میشه؟ پاسخ دهیم باید بدانیم بهترین زمان ختنه کدام است. برای دانستن بهترین زمان ختنه به سراغ کسی برویم که دستور ختنه را صادر کرده است. همانطور که در نوشته های قبلی ذکر کردیم ختنه یک دستور دینی است که تقریبا در تمام ادیان توصیه شده و در آخرین دین آسمانی واجب شده که برای همه پسران انجام گردد.

در روایات مختلفی که از پیشوایان دین اسلام رسیده، آدابی برای بدو تولد نوزاد بیان گردیده است و تاکید شده که برای نوزاد هفت روزه چند دستور انجام شود که یکی از آنها ختنه پسر می باشد.

در کتب دینی آمده است که پس بهترین زمان ختنه از نظر امر کننده به آن روز هفتم پس از تولد می باشد و در صورتی که انجام نشود بهتر است در اولین فرصت برای آن اقدام گردد. ما به دلایل پزشکی و در وبلاگ‌های دیگر این سایت توضیح خواهیم داد که بهتر است نوزاد بین یک تا شش ماه ختنه شود.

البته ممکن است به علل مختلف تاخیر ختنه پیش بیاید، یک پزشک با تجربه و صبور میتواند به کودکان و نوجوانانی که لازم است ختنه شوند آرامش روانی لازم را بدهد و همچنین از نظر فنی به گونه ای انجام دهد که بیمارش آزاری نبیند.

چرا برخی ختنه درروزهای اول تولد را توصیه می‌کنند؟

۱- نوزاد تمیز است و شانس عفونت کمتر می شود

۲- آلت تناسلی نوزاد رشد نکرده بنابراین رگهای کمتری دارد و خونریزی به حداقل میرسد

۳- نوزاد هیچ شناختی به اطرافش ندارد و بقول معروف غریبی نمی‌کند.

۵- خاطره بدی در ذهن نوزاد نمیماند

۶- تحرک خاصی ندارد و می خوابد تا خوب شود

۷- بچه های بزرگتر از اینکه وادار می شوند تا برای ختنه لخت شوند خجالت میکشند و بخصوص که در حین و پس از ختنه در جلوی اقوام و فامیل خجالت می کشند. در این حالت کودک مضطرب و شرمگین است. این حالت در آینده چون بخاطر کودک مانده سبب کاهش اعتماد بنفس و ضعف در دفاع از خودش میگردد

۸- دوره بهبودی پس ازختنه در نوزاد بسیار کوتاه است.

ختنه سنتی چند روزه خوب میشه؟

به روش سنتی کمی طول می کشد که ترمیم شود. حدودا دو هفته ای طول می کشد. اما در صورتی که بهتر نشد، باید حتما دوباره نزد پزشک متخصص ختنه کودکتان مراجعه کنید. در صورتی که ختنه با حلقه می کنید، حدودا 5 تا 8 روز طول می کشد تا بهبودی کامل یابد. در واقع حلقه در این مدت باید بیفتد. پس ختنه با حلقه در مقایسه ختنه سنتی ارجحیت دارد.

2.8/5 - (47 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی