تفاوت ختنه سنتی با حلقه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

تفاوت ختنه سنتی با حلقه چیست؟ ختنه سنتی بهتره یا ختنه با حلقه؟ این دو سوالاتی است که شاید برای هر مادری پیش بیاید. در ادامه در این خصوص توضیح خواهیم داد.

تفاوت ختنه سنتی با حلقه

خیلی از کسانی که تجربه ختنه نوزادشان را داشته اند، ختنه با حلقه را پیشنهاد می دهند. از نظر یکسری از این والدین، برای زمان بلوغ، یعنی اگر تا آن زمان بچه ختنه نشده و می خواهد تازه ختنه شود، ختنه سنتی یا بخیه ای بهتر است، چون کمتر باعث زودانزالی می شود. در ادامه پزشک متخصص ختنه هم این طور شرح می دهد که ختنه به طور کلی بریدن پوست اطراف سوراخ مجاری آلت تناسلی و دور کلاهک آن می باشد.

در روش سنتی، با قیچی پوست دورتادور قسمت کلاهک آلت تناسلی بریده و بخیه می شود. بعد از بریدن پوست این ناحیه، خونریزی شروع می شود و با دستگاه سوزانده باید شود، تا آن موقع این قسمت بخیه نمی خورد، چون خون در صورت عدم سوزاندن بند نمی آید.

فقط بیشترین اشکالی که دارد، خونریزی و بخیه آلت تناسلی است.  و یک تفاوت دیگر ختنه سنتی با حلقه این است که طول مدت بهبودی در روش سنتی زیاد است.

در روش ختنه با حلقه هم که حلقه ای تنگ به دور آلت تناسلی انداخته می شود دور آن با نخ خوب می بندند تا خون به قسمت بالایی نرسد. این روند ادامه دارد تا جایی که خود به خود این قسمت خشک شود و بیفتد. دوباره شاید اشکالی که این روش داشته باشد، نخ دور حلقه خوب بسته نشده باشد و یا پوست کلاهک به خوبی جدا نشده باشد. در نتیجه آلت تناسلی دچار التهاب و عفونت می شود.

سخن آخر

حال که به سوال تفاوت ختنه سنتی با حلقه چیست؟ پاسخ دادیم لازم است به این نکته اشاره نماییم که انتخاب پزشک متخصص ختنه خوب است و اینکه در رابطه با هرکدام از این روش ها در مطب بهترین پزشک متخصص ختنه مشورت کنید. با مشاوره ای که متخصص ختنه در تهران به شما می دهد، می توانید بهترین تصمیم را بگیرید. در نتیجه علاوه بر جمع آوری اطلاعات و شرایط کودکتان، در رابطه انتخاب پزشک و مطب ختنه تصمیم درست بگیرید.

3.3/5 - (7 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram