پوشک یا کهنه نخی
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه = واکسیناسیون

ختنه برابر است با واکسیناسیون کودک!

تحقیقات جدیدی در مجله کودکان نشان داده است که 200 به 1 نسبت مزیت در مقابل ضرر در ختنه کودکان پسر می باشد.

این تحقیق جدید توسط محققین دانشگاه سیدنی استرالیا و چندین بیمارستان نشان داده است که مردان ختنه نشده 80 درصد بیشتر با بیماری های مزمن پوست ختنه گاه مواجه می باشند.

شواهد قدرتمند نشان می دهد که ختنه هیچ تاثیر منفی روی عملکرد، حساسیت و لذت جنسی فرد ندارد.

ختنه کردن کودک به گفته پزشک ختنه و نیز در طب اسلامی، یک اقدام بهداشتی مطلوب می باشد و یک روش صرفه جویی در هزینه ها می باشد.

تخمینی که محققین در رابطه با فواید و مضرات ختنه زده اند، و طبق تجزیه و تحلیل داده ها، از 140 مطالعه سطح بالا در استرالیا می باشد.

نتیجه این مقاله ها نشان داده است که نیوزلند و استرالیا باید از مرکز آکادمی کودکان ایالات متحده و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری متحده، در زمینه تسهیل آموزش، ارائه آموزش، دسترسی به بیمار و مقرون به صرفه بودن ختنه کودکان تبعیت کند.

اهمیت ختنه در طب اسلامی

یک مزیت بزرگی که در پی این مطالعات مطرح شده، این که در مقابل ریسک کم و خطرات کم، ختنه نوزادان را به واکسیناسیون دوران کودکی بچه ها مبدل کرده و تشبیه کرده است.

بهتر است که کودک در سن یک تا سه ماهگی ختنه شود. 

زیرا در صورت اقدام دیروقت برای انجام ختنه فقط نوزاد دچار عفونت های ادراری شده و عذاب می کشد. 

در نتیجه در زمان ختنه کودک هم دقت کنید، زیرا در سلامت نوزاد بسیار موثر می باشد.و نکته آخر اینکه حتما نزد یک پزشک متخصص ختنه در کلینیک ختنه مراجعه کنید تا با اطمینان کامل این کار را انجام دهید. 

3.5/5 - (2 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی