ویدئو و عکس ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

بعد از ختنه شدن نوازد ، نوزاد درد خواهد داشت ونیز آلت تناسلی اش متورم و کبود می شود. در نوزادان بزرگتر یا کودکان، ممکن است کم خونریزی هم از جای جراحی باشد. بعد از ختنه شدن آلت تناسلی نوزاد ، روی آلت تناسلی اش از گاز استفاده می شود. اگر از گاز استفاده شده بود، اول با آب گرم آن را آرام برداشته و سپس به آرامی جدا کنید.

نوزاد بعد از ختنه شدن ممکن است خواب نداشته باشد و حتی بعد از جای جراحی بهتر شد، سرحال هم شود. اجازه دهید کارها و فعالیت های قبلی اش را انجام دهد، البته زمانی که به نظر آماده رسید و پزشک هم تایید کرد. معمولا این پروسه بهبودی 2 تا 3 روزی طول می کشد.

اگر نوزاد را پوشک کرده اید، از هر بار عوض کردن پوشک، ژل پترولیوم بزنید و پوشک را  شل ببندید. اگر کودک لباس زیر می پوشد،چک کنید که لباس به آلت تناسلی اش نچسبد.

ختنه شدن نوزاد

این مراقبت ها ایده ای کلی از طول مدت زمان بهبودی نوزاد می باشد. اما هر کودکی زمان و پروسه بهبودی متفاوتی دارد. مراحل زیر را دنبال کرده تا به کودک یا نوزاد کمک کنید هرچه زودتر بهبود یابد :

  • اجازه دهید چند روزی کودک در رختخواب بخوابد. خوابیدن به بهبود زودتر او کمک می کند.
  • چند روزی نگذارید کودک کارهای زیاد و سنگین انجام دهد. مثلا بازی با سه چرخه یا استفاده از اسباب بازی هایی که نشستن رویشان لازم است، به مدت سه تا 4 هفته سعی کنید آن ها را از چنین اسباب بازی ها و بازی هایی دور نگه دارید.
  • به کودکتان اجازه ندهید که ورزش های فشرده و سنگین انجام دهند، مثل دویدن، یا ورزش های فیزیکی در مدرسه، بین 4 تا 6 هفته ممنوع می باشد.
  • کودک ممکن است یک روز بعد از جراحی نیاز به حمام کردن داشته باشد. اجازه ندهید در آب بازی کند، 5 تا 7 روزی نباید در آب بازی یا شنا کند.
  • تقریبا بعد از 2 یا 3 روزی کودک بادی قادر به برگشتن به مدرسه یا مهد کودک باشد.

چه رژیم غذایی بعد از ختنه شدن نوزاد لازم است؟

  • به کودک تا 24 ساعت اول نوشیدنی زیاد بدهید، تا خشک شدن خودداری شود. مایعات رقیق و شفافی مثل آب، آب سیب و غیره مصرف کند.
  • ممکن است تغییری در عادات روده ای کودک ببینید که بعد از جراحی رخ می دهد. این حالت شایع است. اگر معده کودک دو روز بعد از جراحی کار نکرد، باید حتما با پزشک مربوطه تماس گرفت و آن ها را مطلع کرد.

مراقبت های لازم از جای جراحی :

  • همیشه قبل از اینکه به جای جراحی دست بزنید، دست هایتان را بشویید.
  • جایی که قرار است روزانه شسته شود، را حتما خشک کنید. از هیدروژن پروکساید یا الکل استفاده نکنید، زیرا روند بهبودی را کند می کند. بانداژ جای زخم را روزانه عوض کنید.
  • محل زخم را خشک و تمیز نگه دارید.

مطالب مرتبط :

برای کنترل درد جراحی ختنه چه می کنند؟

آیا با ختنه مجاری ادرار بسته می شود؟

بهبودی نوزاد بعد از ختنه کردن چقدر طول می کشد؟

1/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی