کنترل درد ختنه | کلینیک ختنه نوزادان تهران
آنچه در این مطلب می‌خوانید

کنترل درد ختنه یکی از نکات مهم در این جراحی است که پزشکان متخصص ختنه به آن توجه می‌کنند. بیشتر از کودکانی که ختنه می شوند، والدین می ترسند. رایج ترین علتش هم بخاطر دردی می باشد که کودک باید تحمل کند. حتی در رابطه با کنترل درد جراحی قبل از انجام آن با دکتر صحبت می کنند. و از اینکه جراحی بدون درد باشد مطمئن می شوند.

جراحی ختنه

همانطور که درباره ختنه اطلاع دارید، به دلیل پوستی که سر آلت تناسلی نوزادان پسر را پوشش داده است، به اصطلاح پوست ختنه گاه در اینده منجر به مشکلات ادراری و عفونت دستگاه ادراری می شود. به همین دلیل ختنه بهترین توصیه ای می باشد که اسلام به مسلمانان دارد. آن هم به خاطر حل مسائلی است که مطرح کردیم.

قبل از اینکه در مورد کنترل درد ختنه توضیح دهیم میزان انجام این جراحی را در کشورهای غیرمسلمان اعلام می‌کنیم. در کشورهای اروپایی همچون آمریکا تصمیم به چنین کاری ممکن است کمی مشکل به نظر برسد. به همین دلیل مزایا، و از جمله عوارضی که بعد از جراحی ممکن است برای نوزاد به دلیل جراحی پیش آید، توصیه می شود. منظور از عوارض همانند عفونت جای زخم، التهاب یا قرمزی و موارد دیگر می باشد. طبق مطالعاتی هم که در زمینه ختنه نوزادان شده است، آسیا، آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی، و تقریبا بخش کثیری از اروپا چنین امری را انجام می دهند.

طبق توضیحاتی که پزشک مربوطه در باره ختنه کردن می دهد، این جراحی در کل 5 الی 20 دقیقه زمان می برد و در این میان از روش کنترل درد ختنه هم استفاده می‌شود. معمولا هم قبل از مرخص شدن از بیمارستان در صورت سلامت کامل نوزاد ، انجام می شود. معمولا نوزاد را روی صندلی یا تختی قرار می دهند که پاهایش محکم به جایی وصل باشد، سپس عمل ختنه با بیهوشی یا بی حسی که انجام شده است، صورت می گیرد. انواع مختلفی هم از ختنه پسران می باشد. مثل حلقه و روش های دیگر. بهترین زمان هم برای انجام این کار معمولا در 48ساعتی که نوزاد در بیمارستان حضور دارد انجام می شود.

برای کنترل درد ختنه چه می کنند؟

برای کنترل درد جراحی انواع بی حسی موضعی برای کاهش درد می باشد شامل کرم موضعی، بلاک کردن یک عصب از طریق تزریق در آلت تناسلی، یا بلاک کردن عصب با تزریق زیر پوستی که اطراف شفت الت تناسلی می باشد. پس والدین از این بابت نگران نباشند و با خیال راحت جراحی ختنه نوزاد را انجام دهند.

منبع : http://americanpregnancy.org

مطالب مرتبط :

چرا ختنه کردن نوزاد پسر مهم است؟!

تسریع فرآیند بهبود در ختنه

دلایل ارائه شده برای ختنه نوزادان

4.6/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی