عفونت مجاری ادراری
آنچه در این مطلب می‌خوانید

شاید در نگاه اول به این سوال متعجب شوید. اینکه ختنه با تمام مزایایی که دارد چطور می شود باعث بسته شدن مجاری ادرار شود؟!

اولین فکری که به نظر می رسد اینکه ختنه مناسب نوزادان پسر نمی باشد و فقط باعث دردسر و بسته شدن مجاری ادرار آن ها می شود. اما باید بگوییم که چنین چیزی برداشت غلطی می باشد. زیرا برخی افراد که متخصص در زمینه ختنه نوزاد نمی باشند، ختنه را به اشتباه انجام داده و باعث بسته شدن مجاری ادرار نوزاد می شوند.

وگرنه ختنه به خودی خود بسیار کار مناسبی می باشد و نیز در اسلام بسیار سفارش شده است. اما اینکه چنین اتفاقی رخ می دهد به خاطر این می باشد که با بی احتیاطی سر آلت تناسلی بریده می شود و ممکن است باعث چسبندگی شود. به همین دلیل کودک از لحاظ ادرار دچار مشکل می شود. در روش حلقه هم به خاطر اینکه ممکن است پوست کافی برداشته نشود، یا اینکه زیاد برداشته شود، و نیز با جابجا شدن حلقه در ادرار کودک فشار می آورد.

عفونت مجاری ادرار

عفونت ادراری مردان ختنه نشده :

عفونت ادراری، می تواند در هر بخش از سیستم ادراری عفونت ایجاد کند. اکثر عفونت ها شامل قسمت پایینی دستگاه ادراری یا مجاری ادراری می باشند. عفونت ادراری با نام های مختلف بسته به جایی که عفونت کرده است نامگذاری می شوند :

  • عفونت مثانه ـ سیستیت
  • عفونت اوره ـ اورتریت
  • عفونت کلیه ـ  پیلونفریت
  • عفونت اوره خیلی نادر می باشد.

زنانی که دچار چنین عفونتی می شوند، ممکن است به خاطر رابطه جنسی با همسری باشد که مبتلا به عفونت ادراری نیز می باشد. زیرا در صورت باردار بودن زن، هم وضعیت برای خودش و هم برای جنین خیلی خطرناک خواهد شد. برخی از همین عفونت های مجاری ادراری منجر به عفونت کلیه می شود که می تواند به طور دائمی یا طولانی مدت ادامه داشته باشد. پس قبل از اینکه چنین مشکلاتی برای نوزاد افزایش پیدا کند، بهتر است نزد یک متخصص اطفال رفته و ختنه نوزاد را انجام داد.

منبع : http://www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط :

عملکرد پوست ختنه گاه چیست؟

با ختنه نوزاد از کلیه اش محافظت کنید!

ختنه کردن نوزاد از عفونت ها جلوگیری می کند!

1/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی