ختنه در بزرگسالی
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه در بزرگسالی

نگرانی جدید بسیاری از والدین تاثیر روانی ختنه شده است. زیرا وقتی ختنه در بزرگسالی و بالا انجام می شود، ممکن است برای فرد عوارض روحی به دنبال داشته باشد. البته منظور از عوارض روحی، به یاد ماندن خاطره ایست که او از ختنه کردن به یاد دارد.

همانطور که در رابطه با ختنه توضیح دادیم، ختنه کردن برداشتن پوست ختنه گاه می باشد که با وجود این پوست فقط مشکلات ادراری و عفونت های بعدی خواهد بود. به همین دلیل است که ختنه کردن در اسلام توصیه شده است، به دلیل اینکه از بیماری های عفونی بعدی آن جلوگیری می کند.

چرا به والدین توصیه می شود که در نوزادی ختنه انجام شود و به ختنه در بزرگسالی موکول نشود؟

پزشکان در کشورهای انگلیسی زبان معتقدند که ختنه نوزادان در سال های اخیر به دلیل بیماری های آلت تناسلی بوده است. اما دلایل دیگری که به این منظور می باشد، به خاطر سرطان هایی می باشد که مردان را تهدید می کند. و اینکه نوزاد در سنین بالاتر دچار مشکلات جسمی و فیزیکی نشود. همچنین بحث روحی این اقدام می باشد. زیرا در ذهن و خاطر کودک می ماند.

ختنه در بزرگسالی

در ادامه درد ختنه هم مد نظر می باشد. با اینکه نوزاد در طی ختنه درد دارد، اما گریه نمی کند. خیلی ها از این عکس العمل کودک متعجب می شوند. البته این موضوع به خاطر شوکی است که به نوزاد وارد شده است و گریه نمی کند. بسیاری از نوزادان بدون بیهوشی و بیحسی ختنه می شوند. اما با این حال نوزاد گریه نمی کند. یکی از دلایل ختنه در نوزادی همین موضوع می باشد.

بسیاری از آن هایی که تجربه ختنه در بزرگسالی را دارند از موارد زیر رنج می برند:

  • زخم گسترده
  • کشیدگی و چسبندگی پوست
  • سوزش و خونریزی از ناحیه زخم
  • ارضا شدن به طرز دردناک
  • احساس نقصی در بدن
  • به همین دلیل است که ختنه شدن در هفته های اول تولد بسیار توصیه می شود.

منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov

4/5 - (4 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی