ختنه نوزادان پسر
آنچه در این مطلب می‌خوانید

توصیه هایی که والدین درباره ختنه نوزادان باید جدی بگیرند!

در طی سال های اخیر، ختنه نوزادان یا به عبارتی ساده تر برداشتن پوست ختنه گاه، موضوع داغی در کشورهای اروپایی شده بود. عقاید، نظرات و پیشنهادات مختلفی در این زمینه وجود داشت که والدین را با سوال های بسیاری روبرو می کرد.

مثلا یکی از همین سوال هایی که شاید والدین را به خود مشغول می کرد، اینکه آیا ختنه نوزادشان را انجام دهند یا خیر. تصمیم به ختنه نوزادان مسئله ای بین کسانی شده بود که تازه با این موضوع روبرو شده بودند. به عبارت دیگر، والدین به این فکر می کردند که فرزندشان شبیه پدرش یا اقوامشان بشود یا خیر.

میزان ختنه در آمریکا و آسیا نسبتا بالا و در اروپا نسبتا پایین میباشد که البته برخی از صاحبنظران علت پایین بودن ختنه در اروپا را دلایل علمی و گروهی دیگر فشار شرکت های بیمه برای عدم رواج ختنه میدانند که بار مالی به آنها وارد نشود گروهی دیگر هم دلایل فرهنگی مثل سنتهای اروپایی و عدم تمایل آنان به تشابه به پیروان سایر مذاهب را دخیل میدانند. در هر صورت آنچه مهم هست این هست که چه موافقان ختنه و چه مخالفان ختنه حق داشتن عقیده متفاوت را برای یکدیگر محترم بشمارند

ختنه نوزادان

حدود یک مرد از هر 3 نفر مرد در جهان ختنه می شوند. سراسر جهان، بالاترین نرخ ختنه مربوط به خاورمیانه، کره جنوبی، و آمریکا می باشد. در آمریکای لاتین، اروپا و بخشی از آسیا ختنه محدود می باشد. در آفریقا ختنه شایع هستکه علاوه بر دلایل فرهنگی به جهت کاهش ریسک انتقال ویروس HIV (بین 50 تا 60 درصد) می باشد.  طبق یافته ها در سال 2007 سازمان بهداشت جهانی ختنه را راهی برای کمک به جلوگیری از گسترش ویروس HIV معرفی کرد. 

بنابراین بهتر است والدین از مزایای ختنه بیشتر بدانند تا در تصمیمشان شک و شبهه ای نداشته باشند.

ختنه درد دارد. این کاملا درست است. اما در نوزادان این درد بسیار کاهش پیدا می کند، به خصوص که از بیحسی و یا گاهی بیهوشی استفاده میشود. با تمام این ها باید مراقب اتفاقاتی از جمله خونریزی، یا عفونت بود که ممکن است بعد از ختنه رخ دهد. برای اینکه این مشکل حل شود و جای نگرانی نباشد، والدین باید در انتخاب پزشک متخصص و کسی که می خواهد این کار را انجام دهد، دقت کنند. بعد از اینکه ختنه انجام می شود، نباید بهداشت شخصی را نادیده گرفت. بلکه باید آن را مهمتر دانست و به کودکان پسر گوشزد کرد.

 

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی