مراجعه نزد اورولوژیست
آنچه در این مطلب می‌خوانید

شاید در رابطه با تنگی مجرای ادراری کودکان شنیده باشید. به دنبال ختنه نوزادان، 9 تا 10 درصد نوزادان دچار تنگی مجاری ادراری می شوند.

البته باید این نکته را در نظر داشت که عمل جراحی ختنه در شیرخواران زیر یک سال شیوع عفونت ادراری را کاهش می دهد. چنین اتفاقی هم ممکن است به خاطر غیر اصولی ختنه کردن کودک باشد. با این حال بعد از ختنه ، مردان نباید مراجعه نزد اورولوژیست را فراموش کنند. به 6 دلیل توصیه می شود نزد اورولوژیست مراجعه کنید.

یک : هر مسئله ای مربوط به ناباروری مردان

درصد کمی از مردان هستند که دچار ناباروری می شوند، که آن هم به خاطر سرطان بیضه می باشد. البته اغلب با نظارت اولیه پزشکان از بین می رود. با ارجاع به یک پزشک باروری IVF هم این بیماری به طور کامل درمان می شود.

دوم : خون در ادرار

هماتوری که یا قابل مشاهده می باشد یا زیر میکروسکوپ دیده می شود. اما اگر نشانه ای از آن دیده شود، می تواند هشدار اولیه ای سرطان مثانه یا کلیه باشد. با آزمایش های اولیه و اساسی، مثل سی تی اسکن، یا مشاهده مثانه با فیبر نوری(سیستوسکوپی) می توان این بیماری ها را به طور قطع تایید کرد.

سوم : افزایش PSA یا تغییر PSA

مقداری از PSA که می ماند، می تواند نشانه شاخصی از سرطان پروستات در آزمایشات باشد. در صورتی که مقدار PSA در آزمایش بالا باشد، حتی در سطح طبیعی، می تواند نشانه ای سرطان باشد.

مراجعه نزد اورولوژیست

چهارم : معاینه پروستات غیر طبیعی

هرگونه نشانه یا اختلالی در پروستات می تواند نشانه ای از سرطان پروستات باشد. به خاطر همین به بسیاری از مردان بالای 40 یا 45 سال توصیه می شود سالی یکبار آزمایش بدهند.

پنجم : اختلال خاصی در رادیولوژی کلیه دیده می شود

تا زمانی که نزد اورولوژیست مراجعه نکرده اید، بیوپسی کلیه انجام ندهید. زیرا بیوپسی کلیه مشکلات بیشتری درست می کند.

ششم : توده ای بزرگ در بیضه با درد مداوم

به خاطر اینکه آقایان به اورولوژیست کمتر مراجعه می کنند، توصیه می شود در صورت مشاهده چنین عارضه ای سریعتر نزد متخصص اورولوژی بروند. شامل مردانی هم می شود که درد بیضه دارند و این درد تا یک هفته و بیشتر طول کشیده است. اگر زودتر پیگیری شود، این نوع سرطان کاملا قابل حل است.

 

5/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی