ختنه نکردن نوزاد چه عواقبی خواهد داشت؟

ختنه نوزادان
درمان تورم بعد از ختنه نوزادان
جولای 12, 2017
عفونت مجاری ادراری
آیا با ختنه مجاری ادرار بسته می شود؟
جولای 19, 2017

ختنه نکردن نوزاد چه عواقبی خواهد داشت؟

عوارض ختنه نکردن

عوارض ختنه نکردن

قبلا در رابطه با اینکه با ختنه نکردن نوزاد چه مخاطراتی او را تهدید خواهد کرد، صحبت کردیم.

در واقع با ختنه نکردن نوزاد فقط عفونت دستگاه ادراری و بسیاری از بیماری های عفونی دیگر را برایش به همراه خواهید آورد. یکی از همین بیماری هایی که نوزاد را در آینده تهدید خواهد کرد، بالانیت می باشد. برای اینکه بفهمید در صورت ختنه نکردن چه علائمی این بیماری را به دنبال دارد ، به ادامه توجه کنید.

علت بالانیت :

اگر آلت تناسلی تمیز نگه داری نشود، شانس اینکه عفونت بالاتر رود؛ البته به غیر ختنه نکردن که عامل موثری در این بیماری می باشد، بهداشت نیز مسئله مهمی محسوب می شود. از یک صابون ملایم باید استفاده کرد. به خاطر اینکه مواد شیمیایی ممکن است پوست آلت تناسلی را تحریک کند و بالانیت را بیشتر کند.

همچنین در صورتی که فرد دیابتش را تحت کنترل نداشته باشد، ممکن است این بیماری بدتر شود. باکتری ها هم دیگر عاملی هستند که منجر به عفونت می شوند. باید مطمئن شد بعد از استفاده از سرویس بهداشتی آلت تناسلی تمیز می شود. عامل بعدی به خاطر آرتریت می باشد که با نام آرتریس هم می شناسند، یا سندرم ریتر، که می تواند باعث روی مفاصل و چشم ها تاثیر بگذارد. برخی داروها هستند که می توانند منجر به واکنش های آلرژیک شوند که باعث بالینیت می شوند، مثل تتراسایکلین یا داروهای دارای آسپرین.

در صورتی هم که فرد دچار اضافه وزن باشد، یا شرایطی که بدن آب را دفع نمی کند، یا بیماری های قلبی، کلیه، و کبد، همه موثر می باشند.

عوارض ختنه نکردن

در صورتی که علائم زیر دیده شد باید سریعا به پزشک مراجعه کرد :

قرمزی، تورم، درد، خارش، یا ترشح از نوک آلت تناسلی از جمله علائم این بیماری می باشند. به خاطر جرمی که زیر پوست مرده جمع می شود، منجر به ترشح می شود. اگر به طور مرتب یا روزانه شستشو نشود و تمیز نشود، اسمگما را تشکیل می دهد و باعث بوی بدی می شود.

اگر بدتر شد، و زمانی که فرد ادرار می کند، یا موقع رابطه جنسی، درد داشت، باید بیشتر نگران شد. زیرا ممکن است فرد به خاطر این بیماری هیچ وقت نتواند لذت جنسی را تجربه کند.

در اکثر موارد پزشک تشخیص می دهد، آن هم با علائمی که بیمار شرح می دهد. حتی شاید آزمایش هم کند تا مطمئن شود. مثل آزمایش گلوکز سرم به جهت نمایش قند یا دیابت، آزمایش آزمایشگاهی از ترشحات، آزمایش برای اینکه شاید بیماری منتقله جنسی هم باشد، و آزمایشی برای شرایط پزشکی که باعث بالینیت می شود.

منبع : http://www.webmd.com

مطالب مرتبط :

نشانه ترشحات زردرنگ بعد از ختنه چیست؟

ختنه کردن نوزاد از عفونت ها جلوگیری می کند!

ختنه کردن یا نکردن؟ کدامیک بهتر است!

Call Now Button