تورم بعد عمل ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

تورم بعد عمل ختنه

بعد از جراحی ختنه نوزادان ، چه درمانی برای بعد از ختنه نوزادان لازم می‌باشد؟

تا زمانی که احساس خستگی می کنید استراحت کنید، خواب کافی داشته باشید، زودتر بر می گردید، روزانه سعی کنید پیاده روی داشته باشید. پیاده روی‌تان را روزانه بیشتر کنید.اما کم کم باشد، طوری که آرام آرام به مقدار پیاده روی‌تان اضافه شود.

زمانی هم که بانداژ هست می‌توانید دوش بگیرید. سپس با گاز تمیز خشکش کنید، از فعالیت‌های سنگین مثل دوچرخه سواری، بلند کردن وزنه، ایروبیک، ورزش‌های هوازی پرهیز کنید. چهار هفته باید صبر کنید و تا زمانی که دکتر تشخیص می‌دهد، زمانی که احساس راحتی داشتید می‌توانید به کار و فعالیت‌های روزمره مثل رانندگی برگردید.

تورم بعد عمل ختنه

رژیم غذایی به چه صورت می‌باشد؟

غذاهای نرمال و معمول را میل کنید، در صورتی که ناراحتی معده دارید، غذاهای کم چرب مثل برنج ساده، مرغ خرد شده و نان تست و ماست میل کنید، همچنین مایعات زیاد بنوشید.(مگر اینکه پزشک ممنوع کرده باشد)

داروهای لازم بعد از ختنه نوزادان یا بزرگسالان :

پزشک در صورتی که ببیند نیاز به برگشت داروها می‌باشد، به بیمار خواهد گفت، حتی دستورالعمل‌هایی هم به بیمار برای داروهای جدید می‌دهد.
اگر نیاز به رقیق کننده‌های خون باشد، پزشک حتما تجویز می‌کند، داروهای داروی مسکن هم ممکن است تجویز شود.

اگر پزشک داروی مسکن تجویز کرد، حتما تهیه کنید، اگر هم داروی مسکن تجویز نشده بود، از پزشک بپرسید که در صورتی که لازم باشد به صورت بدون نسخه تهیه کنید.
دو یا چند داروی مسکن را با هم نخورید، مگر اینکه پزشک تایید کرده باشد، خیلی از داروهای مسکن استامینوفن دارند و استامینوفن زیاد این داروها بسیار مضر می‌باشند.
اگر پزشک آنتی‌بیوتیک تجویز کرده بود، حتما مستقیما تهیه کنید. فقط به خاطر اینکه فکر می‌کنید خوب شده‌اید نباید آنتی‌بیوتیک را قطع کنید. باید دوره کامل داروهای آنتی بیوتیک را بگذرانید.

اگر دارویی که مصرف می‌کنید معده را اذیت می‌کند، باید یا بعد از غذا با نظر پزشک مصرف کرد، یا اینکه از پزشک مربوطه بخواهید که داروی دیگری تجویز کند.

مراقبت از جای جراحی

هر گونه پارچه ای که روی زخم می‌باشد را بردارید، البته با نظر پزشک، این کار را می‌توان در حمام گرم انجام داد. لباس زیر راحتی به بیمار بپوشانید. برخی مردان هستند که مشکلی با لباس‌های جذب ندارند، اما برخی هم هستند که با لباس‌های آزاد راحت ترند.

یخ درمانی

یک کیسه یخ روی کشاله ران خود بین 10 تا 20  دقیقه قرار دهید. این کار را هر یک ساعت یا دو ساعت یک بار انجام دهید. پارچه‌ای نازک نیز بین یخ و پوست قرار دهید.

دیگر مواردی که باید در نظر داشته باشید، در بزرگسالانی که ختنه می‌کنند، تا 6 هفته باید از مقاربت جنسی جلوگیری کنند. تا زمانی که دکتر تعیین کند. باید سعی کرد تا حد ممکن آلت تناسلی را تحریک نکرد.

منبع : https://myhealth.alberta.ca

مطالب مرتبط :

بهبودی نوزاد بعد از ختنه کردن چقدر طول می کشد؟

نشانه ترشحات زردرنگ بعد از ختنه چیست؟

آیا بعد از جراحی ختنه نوزاد تب می کند؟

3.4/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی