آیا ورم بعد از ختنه طبیعی است؟

زردی نوزاد و تاثیر آن در ختنه
آیا نوزادی که زردی دارد می توان ختنه کرد؟
نوامبر 26, 2017
تاثیر وزن نوزاد در ختنه
آیا وزن نوزاد در ختنه اش تاثیر دارد؟
دسامبر 3, 2017

آیا ورم بعد از ختنه طبیعی است؟

ورم بعد از ختنه

ورم بعد از ختنه

ورم بعد از ختنه یکی از علائم طبیعی بعد از جراحی

بعد از ختنه کردن نوزاد، کشاله ران، آلت تناسلی و اسکروتوم ممکن است به شکل قرمز قهوه ای مانند ظاهر شود. به دلیل مایعی است که قبل از جراحی برای پاکسازی پوست استفاده می شود. شفت آلت تناسلی، جایی که پوست برداشته شده، به نظر قرمز و متورم و حساس می رسد.

ممکن است نوزاد در بیمارستان یا کلینیک ختنه ای که در آن ختنه انجام داده است، 2 تا 4 ساعت بماند. آلت تناسلی او به دلیل خونریزی چک می شود، و اطراف جایی که جراحی انجام شده است، با ژل ضد عفونی کننده و گاز پانسمان می شود. احتمالا نوزاد در خانه هم چنین علائمی دارد. مثلا همین ورم بعد از ختنه که ممکن است برخی والدین در این باره ابراز نگرانی کنند. اما چنین عارضه ای چند روز اول بعد از جراحی طبیعی است. شاید نوزاد خونریزی کمی هم داشته باشد. اگر چنین چیزی دیدید، مستقیما نه با فشار زیاد، با یک پارچه تمیز یا باند 5 تا 10 دقیقه جای زخم را ببندید.

ورم بعد از ختنه

بعد از جراحی، نوزاد درد دارد. حتی خواب هم برایش مشکل می باشد.

در صورتی که گاز استفاده کردید، ممکن است زمانی که نوزاد ادرار کند، بیفتد. دستورالعمل هایی که پزشک توصیه کرده است را در این مورد انجام دهید. اگر نیاز دیدید که گاز باید برداشته شود، با آب گرم گاز را خیس کنید و سپس به آرامی بردارید.

بعد از جراحی یک مایع زردرنگی روی آلت تناسلی دیده می شود. این خود بخشی از پروسه بهبودی نوزاد می باشد و بعد از چند روزی رفع می شود. در چند روز اول بعد از ختنه ظاهر آلت تناسلی نوزاد به نظر خیلی بد می رسد، اما بعد از مدتی رو به بهبودی می رود و بعد از یک هفته خیلی بهتر می شود.

پس در صورتی که در روزهای اول جراحی دیدید آلت تناسلی نوزاد ورم کرده، نگران نباشید. این علائم بین همه نوزادان شایع می باشد و جای نگرانی ندارد. فقط در صورتی که علائم غیر عادی دیدید، مثل خونریزی غیر عادی، حتما نزد پزشک مربوطه مراجعه کنید. در غیر این صورت با کمی صبر و تحمل نوزاد رو به بهبودی می رود.