ختنه کردن نوزاد
نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!
اسفند ۴, ۱۳۹۵
از مزایای ختنه تا خطرات احتمالی در آن!
پوست ختنه گاه عامل اصلی عفونت در مردان
اسفند ۸, ۱۳۹۵

جراحی ختنه یک ضرورت جدی می باشد!

جراحی ختنه یک ضرورت جدی می باشد!

جراحی ختنه یک ضرورت جدی می باشد!

بحث بر سره ختنه کردن یا نکردن همچنان وجود دارد. به طور نمونه, آکادمی اطفال آمریکا(AAP) تحقیقاتی مبنی بر اینکه فواید بهداشتی ختنه بسیار بیشتر از خطرات احتمالی آن است را انتشار داده است.

بااین حال, این منابع هنوز هم برای جهانی کردن  ختنه نوزادان کافی نیست. چنانچه پسران و مردان در سنین بالاتر دچار عفونت آلت تناسلی یا فیموز شده باشند, انجام این جراحی برای آنان توصیه می گردد. قبل از اینکه تصمیم به انجام اینکار بگیرید, بهتر است با پزشک در مورد خطرات و مزایای ختنه صحبت کنید. همانطور که می دانید عوامل مذهبی و فرهنگی و یا حتی اعتقادات شخصی , نقش مهمی در تصمیم گیری نهایی شما بازی می کند.به یاد داشته باشید هرچند شما از جانب فرزندتان تصمیم گیری می کنید, اما می بایست دقت کنید تا کاری که هم برای این سن و هم آینده او مفید است را انجام دهید.

جراحی ختنه یک ضرورت جدی می باشد!

یکی از تفاوت هایی که انجام این عمل در آینده فرزند شما می تواند ایجاد کند مقوله رابطه جنسی می باشد.در بسیاری از مقالات اشاره شده است که میزان لذت برای افراد ختنه شده متفاوت تر است سایر  افراد است. در افرادی که این عمل را انجام می دهند حذف نیمی از پوست روی آلت تناسلی بسیاری از حس ها را میگیرد ولیکن پوست ظریف زیر ختنه گاه برای محافظت از خود شروع به سخت تر شدن می کند. این نکته را باید در نظر گرفت که حساس ترین قسمت آلت تناسلی مرد در حال حاضر ختنه گاه است. و هرگونه تغییرات در این قسمت به کاهش حساسیت در طول مقاربت جنسی منجر می شود.

از سوی دیگر بحثی مبنی بر اینکه آیا مردانی که این عمل را انجام داده اند ,لذت بیشتری به شریک خود می دهند یا خیر این روزها بسیار به گوش رسیده است. یکسری تحقیقات انجام شده نشان می دهد که زنانی که همسرانشان این عمل را انجام داده اند در رابطه جنسی لذت بیشتری میبرند.

http://www.newhealthadvisor.com/Circumcised-Vs-Uncircumcised.html