ختنه راهی برای مراقبت از مثانه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

مثانه یک جسم توخالی و کیسه ای انعطاف پذیر در لگن می باشد. کار اصلی آن نگهداری ادرار می باشد تا قبل از اینکه از بدن خارج شود. کلیه ها تولید ادرار می کنند. به همین دلیل در کودکی و نوزادی توصیه می شود پسران ختنه شوند. ختنه پسران یکی از موارد پیشگیری از عفونت مثانه و کلیه ها می باشد.

زمانی که از دستشویی استفاده می کنید، ماهیچه های مثانه ادرار را به سمت لوله ای به نام مجاری ادراری هدایت می کنند.

سرطان مثانه زمانی دیده می شود که سلول هایی داخل مثانه به طور غیر ارادی رشد می کنند. در طی زمان، تومور شکل می گیرد. در نزدیکی بافت های مجاور و چربی ها شکل می گیرد. در موارد شدیدتر به قسمت های دیگر بدن نیز گسترش پیدا می کند، مثل گره های لنفاوی، استخوان ها، ریه ها و یا کبد. سرطان مثانه نادر است. این بیماری تنها 5% در ایالات متحده آمریکا دیده می شود.

ختنه راهی برای مراقبت از مثانه

با مراقبت نکردن از مثانه چه اتفاقاتی پیش روی شخص می باشد؟

پزشکان از این موضوع مطمئن نیستند. اما می دانند که موارد متعددی در خطر ابتلا به بیماری عفونت مثانه و سپس سرطان مثانه می باشند. شامل :

کسانی که سابقه خانوادگی، زمینه ژنتیکی دارند. این بیماری در مردان سفید پوست بالای 40 سال بیشتر شایع می باشد. اگر شما یا کسی را در خانواده مانند پدر و مادر یا خواهر و برادر دارید که سابقه سرطان مثانه داشته است، به احتمال زیاد در معرض چنین بیماری قرار خواهید گرفت.

التهاب مزمن مثانه. اگر عفونت مثانه دارید و تا مدت ها به چنین حالت هستید یا شرایط دیگری دارید که موجب تحریک مثانه به مدت طولانی شده است، احتمال این می رود که در معرض خطر سرطان مثانه باشید.

سیگار کشیدن. هر بار که تنباکو در معرض هوا قرا رمی گیرد، انواع مواد شیمیایی مضر را به بدن می رساند. در طی زمان، این ها در مثانه ساخته می شوند. ممکن است حتی به همراه ادرار بیرون بیایند. اما به تخریب مثانه می پردازند و فرد را در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار می دهند.

کار کردن زیاد با مواد شیمیایی مضر. افرادی که در صنایع خاصی مانند نقاشی، ماشین آلات، چاپگرها، آرایشگرها، رانندگان کامیون و غیره کار می کنند ممکن است به مدت طولانی اثرات مواد شیمیایی مضر روی آن ها بماند. که این مورد خطر بیماری سرطان مثانه را بیشتر می کند.

مصرف داروهای خاص دیابت. اگر مصرف پیوگلیتازون بیش از یک سال طول بکشد، ممکن است فرد را در معرض خطر بیشتری از سرطان مثانه قرار دهد. سایر داروهای دیابت که حاوی پیوگلیتازون می باشد، می توانند خطر چنین بیماری را بیشتر کنند.

سابقه شیمی درمانی یا رادیوتراپی. اگر لگن تان را در معرض پرتودرمانی قرار گرفته است، به احتمال زیاد ممکن است خطر سرطان مثانه را افزایش دهد. همچنین در رابطه با مصرف داروهای شیمیایی سیکلوفسفامید به مدت طولانی باز هم احتمال پیشرفت چنین بیماری وجود دارد.

منبع : http://www.webmd.com

مطالب مرتبط :

تاثیرات بعد از جراحی ختنه نوزاد

عفونت‌های منتقله از راه جنسی و ایدز

بعد از جراحی و ختنه کردن چه اتفاقی می افتد؟

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی