تفاوت-نوزاد-ختنه-شده-و-ختنه-نشده
آنچه در این مطلب می‌خوانید

تفاوت نوزاد ختنه شده و ختنه نشده چیست؟ چه اولویت هایی برای تصمیم گیری انجام ختنه کودک لازم است؟ آیا هر مرکزی که ختنه رایگان انجام داد می‌توانیم برای ختنه نوزاد دلبندمان مراجعه کنیم؟ این سوالات و موارد مشابه ذهن بسیاری از والدین را قبل از تولد فرزندشان درگیر می‌کند. در ادامه این مطلب کلینیک ختنه نوزادان تهران توضیحاتی در این خصوص ارائه می‌نماییم.

آیا میتوانیم نوزاد را ختنه نکنیم؟

اینکه تصمیم بگیرید نوزاد را ختنه کنید یا خیر ممکن است برای شما بسیار سخت باشد. مخصوصا اگر برای بار اول پدر یا مادر شده باشید، حساسیت شما بسیار بیشتر خواهد بود. فکر کردن به اینکه ممکن است فرزندتان هنگام یا پس از این جراحی دردی تحمل کند ممکن است شما را از تصمیم انجام آن منصرف کند.

پیشنهاد می‌کنیم که که قبل از تولد فرزندتان در مورد اینکه دکتر متخصص ختنه نوزادان چه کسی است؟ بهترین کلینیک ختنه کجاست؟ آیا ختنه درد دارد؟ بهترین روش ختنه نوزادان چیست؟ و سایر سوالات مشابه تحقیق کنید و پس از متولد شدن فرزندتان با آگاهی کامل و بدون هیچ گونه نگرانی برای جراحی اقدام کنید.

عواملی از جمله فرهنگ، مذهب، و یکسری مسائل شخصی در رسیدن به این تصمیم جدی بسیار مهمند. در فرهنگ ما ایرانی‌ها به خصوص مسلمانان انجام ختنه یک امر واجب است. اما تنها عوامل فرهنگی و اعتقادی دلیلی بر لزوم انجام این جراحی نیست. قبل از اینکه در مورد تفاوت نوزاد ختنه شده و ختنه نشده توضیح دهیم لازم است به مزایای این جراحی اشاره کنیم.

مروری بر مزایای ختنه

مطالعات نشان داده است که ختنه احتمال ابتدا به فرزند شما به عفونت ادراری و بیماری‌های مقاربتی را در آینده به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد. به طورکلی، ختنه و عفونت ادراری رابطه عکس دارند و عفونت ادراری در مردان ختنه شده بسیار کمتر است. همچنین ختنه نوزاد از جمله از بروز سرطان آلت تناسلی در آینده جلوگیری می کند.

برخی تحقیقات نشان داده است که ختنه باعث افزایش رضایت جنسی زن و مرد می‌شود. هرچند مطالعات بیشتری در این مورد لازم است که بتوان به صورت قطعی در این مورد نظر داد، اما این جراحی جنبه زیبایی نیز دارد فرد از ظاهر آلت تناسلی خود احساس رضایت بیشتر خواهد نمود.

تفاوت نوزاد ختنه شده و ختنه نشده چیست؟

رعایت راحت تر بهداشت در سال‌های ابتدایی تولد مهم‌ترین تفاوت نوزاد ختنه شده و نشده است. کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌هایی که در قسمت قبل به آن‌ها اشاره شد نیز جنبه پزشکی این جراحی رایج مردانه است.

در افراد ختنه نشده پوست ختنه گاه به نظر ضخیم تر و بزرگتر است. در زمان انزال، پوست ختنه گاه به عقب برمی گردد و تقریبا ناپدیدمی شود، بنابراین تاثیری روی بزرگ شدن آلت تناسلی ندارد. به طور کلی اندازه آلت تناسلی اساسا طبق ژن هاست. همین فنوتیپ ها، یا حالت های فیزیکی آلت تناسلی را تعیین می کنند. اندازه آلت تناسلی براساس جریان خون در بافت های آلت تناسلی می باشد. برداشتن یک لایه پوست از بافت پوست ختنه گاه، تاثیری روی بافت آلت ندارد یا اینکه موقع انزال چقدر بزرگ به نظر برسد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی