بعد از ختنه کودک
بعد از ختنه چه انتظاری می رود؟
18 فروردین 1400
آبسه آلت تناسلی
آبسه آلت تناسلی بخاطر چه چیزی رخ می دهد ؟
1 اردیبهشت 1400
نمایش همه

آیا آمادگی خاصی قبل و بعد ختنه نیاز است؟

آمادگی قبل و بعد از ختنه

آمادگی قبل و بعد از ختنه

قبل از ختنه کودک، پزشک ختنه کودکان از عوارض و مزایای جراحی می‌گوید. چه برنامه ریخته باشید که کودکتان را ختنه کنید، چه برای ختنه کودک بزرگتر یا حتی یک بزرگسال اقدام کرده باشید. درنتیجه احتمال دارد که نیاز به دانستن رویه‌های قبل و بعد جراحی می‌باشد.چیزی که قبل از ختنه کودک و بعد از آن انتظار می‌رود، در ادامه برایتان آورده‌ایم :

آمادگی قبل از انجام ختنه

ختنه نوزادان اغلب در بیمارستان انجام می‌گیرد. معمولا بین 10 روز بعد از تولد. در ختنه نوزادان، پسرتان را به پشت به همراه دست و پاهایش که بسته شده، قرار داده می‌شود. بعد از اینکه آلت تناسلی و اطراف آن تمیز شدند، یک ماده بیحسی تزریق می‌شود و یا کرم بیحسی موضعی اعمال می‌شود. یک کلمپ یا رینگ خاصی به آلت وصل می‌شود. سپس پوست ختنه‌گاه برداشته می‌شود.

بعد از این مرحله، آلت تناسلی با یک پمادی پوشش داده می‌شود، مثل آنتی بیوتیک موضعی یا ژل پترولیوم و گاز استریلی که شل پانسمان می‌شود. این رویه معمولا 10 دقیقه طول می‌کشد.

ختنه نوزادان پسر و بزرگسالان شبیه هم می‌باشند. اما ممکن است برای بزرگسالان نیاز به بیهوشی عمومی باشد. و ریکاوری‌اش هم طولانی‌تر بوده و عوارض بیش‌تری ممکن است داشته باشد.

آمادگی قبل و بعد از ختنه

آمادگی بعد از جراحی

معمولا 7 تا 10 روز طول می‌کشد تا آلت تناسلی بهبود یابد. سر آلت تناسلی احتمال دارد که اول درد داشته باشد، و به نظر قرمز و متورم برسد. شاید هم مقداری مایع زردرنگی بیرون بیاید. درصورتی که بیحسی برود، باید مراقب باشید به آلت او فشار وارد نشود. می‌توانید آلتش را بشویید و بانداژ را همراه با عوض کردن پوشک، عوض کنید. در هر بار عوض کردن، ژل پترولیوم بمالید. پس خیلی پوشکش را سفت نبندید.

اگر ختنه با حلقه انجام شده باشد، خودش می‌افتد. حدودا بعد از یک هفته. درصورت داشتن علائم عجیب و غریب، همانند: ادرار نکردن نوزاد 12 ساعت بعد از ختنه، خونریزی مداوم، بوی بد ترشحات سر آلت تناسلی، رینگ همچنان بعد 2 هفته سر آلت بعد از ختنه بماند.
حتما با علائم گفته شده، باید با پزشک ختنه مربوطه تماس بگیرید.

Call Now Button