علت-ختنه-نوزادان-پسر
آنچه در این مطلب می‌خوانید

علت ختنه نوزادان پسر چیست؟ ختنه که یکی از عمل‌های جراحی رایج است به دلایل مختلفی از جمله دلایل مذهبی و پزشکی انجام می‌شود. در این مطلب از کلینیک ختنه نوزادان تهران به بررسی دلایل ختنه نوزادان پسر می‌پردازیم.

ختنه چیست؟

قبل از اینکه علت ختنه نوزادان پسر را توضیح دهیم لازم است بدانید که ختنه یک عمل جراحی برای از بین بردن یا برداشتن پوست ختنه گاه است. یک بخشی از این پوست که تاخورده و سر الت تناسلی پسران را پوشش داده، این بخش برداشته می شود.

بسیاری به دلایل پزشکی و به اصطلاح بهداشتی این کار را می کنند، و برخی به جهات عقاید دینی که دارند. در هر صورت این کار به سلامت جنسی پسران در اینده بسیار کمک می کند. اما والدین هم چنان در این بین استرس دارند. در ادامه با ما همراه باشید.

علت ختنه نوزادان چیست؟

علت ختنه نوزادان بیشتر از نظر پزشکی مورد توجه است. این جراحی ریسک بروز عفونت های دستگاه ادراری پسران را كم‌تر می کند. سرطان آلت تناسلی در پسران ختنه نشده بالا می رود، حتی عفونت های جنسی گریبان گیر آن ها می شود.

طبق آمارهایی که گرفته شده، یک نفر از هر 100 تا پسر ختنه نشده، در سال اول زندگی اش دچار عفونت دستگاه ادراری شده است. و در پسران ختنه شده یک در هزار می باشد. در ضمن محققان اظهار داشته اند که ختنه ریسک ابتلا به سرطان الت تناسلی را تا 30 درصد کاهش می دهد. البته سرطان نادری است اما خب ریسک بروزش در پسرانی که ختنه شدند، باز هم پایین تر می آید.

در واقع یک علت ختنه نوزادان کاهش ریسک انتقال بیماری‌های جنسی از جمله ایدز به میزان تقریبا بین 50 الی 60 درصد است. ختنه پسران باعث می شود که بعد از ازدواج بین 30 تا 45 درصد کمتر از مردان ختنه نشده دچار تبخال تناسلی شوند.

حتی میزان ابتلا به برخی عفونت‌های جنسی مثل عفونت باکتریایی واژن، تریکومونازیس و HPV یا پاپیلوماویروس انسانی در زنانی که شوهرشان ختنه شده، کمتر است. در رابطه با عفونت های جنسی دیگر نیز توضیح دادیم که بسیار درصد این موارد با ختنه کم می شود.

از جمله مزایای دیگر ختنه به گفته پژوهشگران که معتقدند سطح داخلی پوست ختنه گاه و پوست محافظ زیر آلت تناسلی در طول رابطه جنسی، در معرض بریدگی و شکاف قرار دارد و این نوع بریدگی‌ها می‌تواند راهی برای ورود آلودگی به جریان خون باشد.

همچنین پوست ختنه گاه با تولید محیطی مرطوب، محل خوبی برای پناه گرفتن و رشد باکتری‌ها و ویروس‌ها ایجاد می‌کند. یک علت ختنه نوزادان پیشگیری از همین مسئله است.

در این مطالب به بسیاری از سوالات شما پاسخ داده شده است
4.4/5 - (62 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی