چسبندگی بعد از ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

چسبندگی بعد از ختنه

والدین نوزادان پسری که تازه متولد شده اند، غلب پیگیر ختنه نوزادشان هستند، یک رویه‌ای که پوست شلی که اطراف سر آلت تناسلی را پوشانده ، پوست ختنه گاه،با جراحی برمی دارند، معمولا این کار در بیمارستان یا بعد از تولد در مطب متخصص انجام می گیرد، حتی در برخی ادیان هم مهمونی بابت انجام این کار می گیرند.

در چنین مواردی، ختنه باید توسط یک فرد حرفه ای و خبره در یک محیط تمیز و آرام انجام شود، سپس مراقبت هایی از آن صورت گیرد تا عوارضی به جا نگذارد، به طور کلی ختنه کردن یک روش بدون عارضه می باشد اما برخی موارد پیش می آید که نوزاد دچار چسبندگی می شود.

انواع چسبندگی بعد از ختنه

چسبندگی زمانی شکل می‌گیرد که پوست روی شفت آلت تناسلی از خودش به سر آلت تناسلی بچسبد، گاهی اوقات پوست زیادی به سر الت می‌چسبد که به نظر می‌رسد انگار آلت تناسلی هرگز ختنه نشده، چسبندگی در صورتی که پوست ختنه‌گاه جا گذاشته شود، رخ می‌دهد و پیشرفت می‌کند، خصوصا در نوزادان پسری رایج است که آلت مخفی دارند، یعنی به نظر می‌رسد که آلت تناسلی‌شان معلوم نیست و یک لایه چربی این سطح را پوشش داده است.

سه نوع چسبندگی آلت تناسلی می باشد

گلانولار

این چسبندگی زمانیست که پوست به سر آلت تناسلی که حاشیه کورونوال را می‌پوشاند، بچسبد، خط بنفشی که سر آلت را از شفت آلت تناسلی جدا می‌کند.

پل پوست آلت تناسلی

این مدل از چسبندگی ضخیم‌تر است، به طور بالقوه‌ای هم دائمی‌تر است.

سیکاتریکس

این نوع از چسبندگی اصولا بافت زخم است، که میتواند زمانی که آلت به عقب به سمت چربی جامعی میرود، پیشرفت کند، و ناحیه جراحی شده منقبض بشود، اصولا الت در این ناحیه گیر می‌افتد و بیرون زدن الت غیر ممکن می‌شود.

چسبندگی بعد از ختنه

 

راه‌های درمان برای چسبندگی آلت نوزاد

زمانی که چسبندگی پیشرفت می‌کنه، احتمالا پزشک توصیه کنه که ژل پترولیوم بمالید تا نرم شود و رهاش کنید، در نهایت، یک ماده سفیدرنگی به نام اسمگا، ترکیبی از سلول‌های پوستی مرده و بخش‌هایی از چربی پوست سر الت ترشح می‌شوند، به ارامی همین ها باعث جدا شدن سر آلت از پوست می‌شوند.

دو نوع دیگر چسبندگی نیازمند درمان‌های بیشتری می‌باشند، بریج پوست یا پل پوست با جراحی و به صورت سرپایی انجام میشود، در موارد شدیدتر ختنه احتمالا دوباره باید انجام بشود.

برای درمان سیکاتریس که گاها می‌گویند الت گیر افتاده، یک پزشک اطفال احتمالا کورتیکواستروئید تجویز می‌کند، مثل بتامتازون، به طور کلی ختنه روش ایمن و مطمئنی است، اما عوارض ناشی از نداشتن فرد ختنه کننده، یا دلایل دیگر، می تواند در بروز عوارض نقش داشته باشد.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram