رابطه جنسی و ختنه مردان | کلینیک ختنه نوزادان تهران
آنچه در این مطلب می‌خوانید

رابطه جنسی و ختنه مردان چه رابطه‌ای دارد؟ آیا این جراحی بر بهبود این رابطه و نیز تمایل زنان به آن تاثیر دارد؟ ترجیحات زنان در کل فرهنگ ها و کشورها ، یک بررسی سیستماتیک است، انتخاب زنان برای شریک جنسی‌شان، تحت تاثیر عوامل شخصی متعدد، عوامل فرهنگی، عوامل اجتماعی، سیاسی و حتی مذهبی می‌باشد، همین ممکن است جنبه‌هایی از آناتومی الت تناسلی مانند وضعیت ختنه مردان را نیز شامل شود.

هدف بررسی رابطه جنسی و ختنه مردان چیست؟

برای انجام یک بررسی منظم می‌باشد که آیا وضعیت ختنه مردان روی ترجیح زنان از نظر فعالیت جنسی زنان و دلایل‌شان، تاثیر دارد یا خیر و اینکه آیا زنان ختنه را برای پسران‌شان هم ترجیح می‌دهند  و قبول می‌کنند یا خیر.

چه روش ها و متدهایی در این زمینه در نظر گرفته شده؟

جستجوهای سازگار با PRISMA در پایگاه داده‌ها، داده‌های بررسی‌های سیستماتیک، در PubMed, Google Scholar, Embase و Cochrane انجام شده است، مقالاتی که معیارهای ورود به سیستم را رعایت می‌کردند، برای استفاده از سیستم SIGN برای کیفیت ارزیابی شدند.

نتایج تحقیق رابطه جنسی و ختنه مردان

جستجوهای بانک اطلاعاتی 29 نشریه را با داده‌های اصلی گنجانده شدند، که شامل 22 مورد هدف، 4 مورد از این‌ها و 7 مورد دیگر برای اهداف دوم بودند، در اکثر قریب به اتفاق مطالعات، زنان نسبت به ختنه الت تناسلی مردان ترجیحشان بوده است، دلایل اصلی ذکر شده در این مبحث، ظاهر بهتر، بهداشت بهتر، کاهش خطر ابتلا به عفونت و افزایش فعالیت جنسی با مقاربت واژینال، تحریک دستی و تحریک الت تناسلی بوده است.

در مطالعاتی که اولویت مادران برای ختنه پسران، سلامت، بهداشت، پیشگیری از بیماری ها به عنوان علل اصلی ذکر شده بود، اختلافات فرهنگی در اولویت در برخی از مطالعات مورد بررسی مشهود بوده است، با این حال، اولویت برای ختنه الت تناسلی در بیشتر جمعیت‌ها صرف نظر از فراوانی ختنه، در محیط مورد مطالعه قرار گرفته است.

جمع بندی نهایی

در پایان لازم است بدانید که رضایت از رابطه جنسی و ختنه مردان رابطه مستقیمی با هم دارند. ترجیحات زنان عموما از الت ختنه شده برای فعالیت جنسی، بهداشت و خطر عفونت پایین تر بوده است، این یافته‌ها می توانند مزایای بهداشتی را کاملا تثبیت کنند و روشی مطلوب برای ختنه باشند، در ضمن اطلاعات مهمی به لحاظ اجتماعی و جنسی در مورد یک موضوع مورد علاقه ارائه شده است.

4.8/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی