نگرانی والدین برای ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

نگرانی والدین برای ختنه پسران دبستانی موضوعی است که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم. والدین پسر بچه ها حق دارند که در مورد ختنه کردن فرزند خود نگرانی هایی داشته باشند چون ختنه کردن یک مساله مهم است. اگر پسران تا زمان دبستان و ورود به مدرسه ختنه نشوند این نگرانی پیش می‌آید. در مورد این کودکان چه تصمیماتی باید گرفت؟ به جهت بررسی این موضوع و میزان نگرانی که در این رابطه وجود دارد، تحقیقاتی صورت گرفته است.

نگرانی والدین برای ختنه پسران دبستانی

برای ارزیابی نگرانی‌های والدین در رابطه با پسرانشان که تازه وارد مدرسه شده‌اند، یا در دوره ابتدایی هستند (بین ۷ تا ۱۲ سال) یک پرسشنامه کراس سکشنال تصادفی شده طراحی شد. این ارزیابی در سطح مدارس ابتدایی ۱۶ منطقه خارج از محدوده پایتخت، در بوسان کره جنوبی صورت گرفته است.
از ۱۰۸۶۱ والد خواسته شد که سوالاتی که در رابطه با ختنه، مزایای آن و نیز عوارض آن پرسیده شده بود، پاسخ دهند، یک زمان کافی و اطلاعات جامعی در رابطه با روش جراحی، و نیز ختنه داده شد. نرخ کلی ختنه در پسربچه‌های دبستانی بین سنین ۷ تا ۱۲سال ۶۴.۸ درصد بوده است.

دلایل مشخصی که برای ختنه ذکر شده مزیت های بهداشتی (۸۸.۱) و مزایای غیرقابل انکار پزشکی آن (۳۸.۵) درصد بوده است، ۷۴.۹ درصد از والدین فکر می کردند که سن کودکان دبستانی زمان مناسبی برای ختنه کردن می باشد، تنها ۱۱.۲ درصد از نوزادان پسر در سنین نوزادی ختنه شده بودند.

دلیل اصلی والدین برای مخالفت با ختنه در دوران نوزادی این بود که نوزادانشان درد می کشند، که ۳۵.۸ درصد بر این باور بودند، حدود ۵۰ درصد از والدین فکر می کردند که ختنه از بیماری های بسیاری جلوگیری می کند. در کنار مسائل پزشکی، ختنه نوعی رسم اجتماعی در بوسان به حساب می آید، در والدینی که تصمیم به ختنه کودکشان می گیرند، پزشک یا درمانگر باید حقایق صادقانه و مفیدی در رابطه با ختنه پسرشان ارائه دهد.

علل نگرانی والدین برای ختنه و چشم پوشی از آن

علل نگرانی والدین برای ختنه پسران که ممکن است باعث شود والدین از ختنه کردن فرزند پسر خود صرف نظر کنند می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • ترس از خطرات ختنه: عوارض ختنه نادر و معمولاً جزئی و قابل چشم پوشی هستند. از جمله این عوارض می توان به خونریزی، عفونت، کوتاهی یا طولانی شدن بیش از حد پوست ختنه گاه و بهبودی نامناسب اشاره کرد که اگر ختنه کردن توسط پزشک حاذق انجام شود احتمال بروز این موارد کاهش می یابد.
علل نگرانی والدین برای ختنه پسران که ممکن است باعث شود والدین از ختنه کردن فرزند پسر خود صرف نظر کنند
علل نگرانی والدین برای ختنه پسران که ممکن است باعث شود والدین از ختنه کردن فرزند پسر خود صرف نظر کنند
  • تصور اینکه پوست ختنه گاه مورد نیاز است: برخی افراد فکر می کنند که پوست ختنه گاه برای محافظت از نوک آلت تناسلی مورد نیاز است. بدون آن، نوک آلت تناسلی ممکن است تحریک شود و باعث کوچک شدن آلت شود یا باعث مشکلات ادرار شود. اما حقیقت این است که تحقیقات انجام شده در کشور های مختلف دنیا حاکی از فواید ختنه است.
  • نگرانی والدین از اینکه ختنه کردن می تواند باعث کاهش لذت جنسی شود: برخی افراد فکر می کنند که ختنه باعث می شود حساسیت نوک آلت تناسلی کمتر شود که باعث کاهش لذت جنسی در آینده می شود. اما با تحقیق و بررسی میزان رضایت جنسی قبل و بعد از ختنه کردن مشخص شد که ختنه کردن موجب کاهش لذت جنسی نمی گردد.

سخن آخر

نگرانی والدین برای ختنه پسران دبستانی یک موضوع اجتناب ناپذیر است. از آنجایی که اگر ختنه کردن پسران در سنین بالاتر مثلا در نوجوانی و جوانی انجام شود ممکن است نسبت به انجام آن در دوران نوزادی خطرناک‌تر باشد، والدین باید قبل یا بلافاصله پس از تولد پسرشان به این موضوع فکر کنند، از پزشک با تجربه و با سابقه در این زمینه مشورت بگیرند، و در نهایت تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند فرزند پسر خود را ختنه کنند یا خیر. در مورد مزایا و معایب انواع روش های ختنه در مطالب همین وبسایت توضیحات کامل ذکر شده است.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی