رابطه جنسی و ختنه مردان
ختنه مردان روی رابطه جنسی زنان تاثیر دارد؟
1 تیر 1399
بهداشت عامل بهداشت و سلامت عمومی
آیا ختنه بهداشت عمومی پسران را بالا میبرد؟
8 تیر 1399
نمایش همه

نگرانی والدین پسربچه های دبستانی برای ختنه چیه؟

ختنه و نگرانی والدین پسران دبستانی

ختنه و نگرانی والدین پسران دبستانی: یک نگرانی دیگری که باید اضافه کرد به ختنه کردن پسربچه‌ها نگرانی والدین بچه‌هایی است که می‌خواهند وارد مدرسه شوند و هنوز ختنه نشده‌اند، در مورد این دسته از افراد چه تصمیماتی باید گرفت؟ به جهت بررسی این موضوع و میزان نگرانی که در این رابطه می‌باشد، تحقیقاتی صورت گرفته است.

ختنه و نگرانی والدین پسران دبستانی

برای ارزیابی نگرانی‌های والدین در رابطه با پسران ابتدایی‌شان، که تازه وارد مدرسه شده‌اند، یا ابتدایی هستند، بین 7 تا 12 سال، یک پرسشنامه کراس سکشنال، به صورت تصادفی انجام گرفته است، این ارزیابی در سطح مدارس ابتدایی از 16 منطقه خارج از محدوده پایتخت، در بوسان کره جنوبی صورت گرفته است.

از 10861 والدین خواسته شد که سوالاتی که در رابطه با ختنه، مزایای آن و نیز عوارض آن پرسیده شده بود، پاسخ دهند، یک زمان کامل و اطلاعات جامعی در رابطه با روش جراحی، و نیز ختنه نوزادان داده شد، نرخ جواب‌های کلی در رابطه با سوالات، 38.9 درصد بود، نرخ کلی ختنه در پسربچه‌های دبستانی، 43.2 درصد بود که از 18.7 درصد بیشتر شده بود. بین سنین 7سال و تا سنین 12سال، نرخ 64.8 درصد داشته است.

ختنه و نگرانی والدین پسران دبستانی

 

دلیل مشخصی که برای ختنه و در مقابل ختنه بوده، مزیت های بهداشتی (88.1) و مزایای غیرقابل انکار پزشکی آن (38.5) درصد بوده است، 74.9 درصد از والدین فکر می کردند که سن کودکان دبستانی زمان مناسبی برای ختنه کردن می باشد، تنها 11.2 درصد از نوزادان پسر در سنین نوزادی ختنه شده بودند.

دلیل اصلی والدین برای مخالفت با ختنه در دوران نوزادی این بود که نوزادانشون درد می کشند، که 35.8 درصد بر این باور بودند، حدود 50 درصد از والدین فکر می کردند که ختنه از بیماری های بسیاری جلوگیری می کند، در کنار مسائل پزشکی، ختنه نوعی از یک رسم اجتماعی در بوسان به حساب می آید، در والدینی که تصمیم به ختنه کودکشان می گیرند، پزشک یا درمانگر باید حقایق صادقانه و مفیدی در رابطه با ختنه پسرشان ارائه دهد.

Call Now Button