دانستنی های ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه کردن چیست؟ چه زمانی ضرورت پیدا می کند؟ چند درصد از کودکان تازه متولد شده در آمریکا این رویه را در پیش می گیرند؟ بهترین سن برای ختنه کردن کی است؟ چه مراقبت هایی باید بعد از ختنه کردن باشد؟

همه این ها سوالاتیست که ذهن شما را قبل از انجام ختنه درگیر می کند. اگر منتظر تولد نوزادتان هستید. یک نوزاد پسر، باید تصمیم مهمی قبل از رفتن به خانه گرفته باشید، که آیا کودکتان را ختنه کنید یا خیر.

برای برخی از خانواده ها این انتخاب راحت است. چون بسته به فرهنگ و دینی می باشد که دارند. اما برای دیگرانن انتخاب درست زیاد برایشان روشن نیست. قبل از اینکه تصمیم به ختنه بگیرید خیلی مهم است که با پزشک صحبت کرده و درباره برخی مسائل نظر بگیرید.

اما درباره ختنه بیشتر بدانید!

پسران با یک پوسته ای که پوست ختنه گاه نامیده می شود، پوشش سر آلت تناسلی، که سر آلت تناسلی نامیده می شود، متولد می شوند. در این رویه جراحی پوست ختنه گاه برداشته می شود و انتهای آلت تناسلی در معرض دید قرار می گیرد. تقریبا 55% تا 65% از پسران تازه متولد شده در آمریکا، هر ساله این کار را انجام می دهند، این روش در مناطق مختلف متفاوت است. (قسمت های غربی پایین ترین نرخ را دارند و قسمت های شمالی بالاترین نرخ جراحی را دارند.) این روش خیلی بیشتر در حال گسترش می باشد، در آمریکا، کانادا، آفریقا، و میدل ایست در آسیا، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی، و بیشتر قسمت های اروپا، که زیاد رواج ندارد.

والدینی که چنین روش جراحی را انتخاب می کنند بسته به عقاید مذهبیشان می باشدد، بهداشت ویا دلایل اجتماعی و فرهنگی می باشد. یا اینکه فرزندشان همانند باقی مردان در خانواده باشد. معمولا در 10 روز اول انجام می شود(اغلب در 48 ساعت اولیه). یا در بیمارستان یا گاه به خاطر یکسری مراسم مذهبی در خانه انجام می شود.

آیا تصمیمتان برای ختنه کردن جدی است؟

اگر تصمیمتان برای انجام این کار جدی شده است، با پزشکتان مشورت کنید، تا قبل از رفتن به خانه جراحی را انجام دهد. پزشک از روش جراحی و خطرات ممکن برایتان می گویند. جراحی آلت تناسلی نوازد تاره متولد شده می تواند روشی پیچیده باشد و معمولا هم بیهوشی عمومی می خواهد. به خاطر برخی موارد پزشک ممکن است جراحی را به تاخیر بیاندازد یا اینکه چشم پوشی کند. نوزادان نارس و یا کسانی که یکسری نگرانی های پزشکی ویژه ای دارند ممکن است ختنه نشوند تا زمانی که آماده مرخص شدن از بیمارستان باشند.

تصمیم جدی تان را برای جراحی بگیرید :

بعد از بررسی های متفاوتی که روی این رویه شده است، AAP گزارش داده است که مزایای سلامتی ختنه نوزاد تازه متولد شده به خطرات آن می ارزد. AAP به والدین توصیه می کند که حقایق درباره این جراحی را بدانند و مزایا و معایب آن را بسنجند.

منبع : http://kidshealth.org/en/parents/circumcision.html

 

مطالب مرتبط :

ختنه در نوجوانان

ختنه وتحقیقات آکادمی اطفال آمریکا

تاثیرات ختنه بر خوابیدن نوزادان

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram