مردان بزرگسال و ختنه آن‌ها-اهمیت و مزایای ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

مردان بزرگسال نیز در صورت انجام ندادن ختنه در نوزادی لازم است این عمل را انجام دهند. اهمیت ختنه آنقدر برای این افراد زیاد است که گاهی از یک انتخاب به یک ضرورت تغییر می‌یابد. در این خصوص بیش‌تر توضیح می‌دهیم.

بهترین زمان ختنه مردان بزرگسال

ختنه یک روش جراحیست که بخشی از پوست ختنه گاه به طور کلی همه پوست برداشته می‌شود. این بافت پوست ختنه گاه که سر آلت تناسلی مردان را پوشش داده، و عملکردش تولید Ph و دمای مناسب است، باعث میشه که الت حساس، مرطوب و نرم بمونه. با این حال، از دهه های گذشته ختنه هم قبل از سن سه سالگی انجام می‌شد، در کشورهای غربی، که باعث شد بسیاری از مردان بزرگسال هم برای انجام این عمل آماده شوند. اما چه زمانی مردان بزرگسال می توانند ختنه را انجام دهند؟ و علت توصیه ختنه به آنان چیست؟

علت ختنه مردان بزرگسال چیست؟

ختنه در مردان بزرگسالان، به دلایل پزشکی در دو موقعیت انجام می شود :

  • زمانی که پوست ختنه گاه بسیار باریک باشد و به گلنس اجازه ندهد که در طی انزال ریزش داشته باشد و باعث درد می شود. در چنین مواردی پزشک ختنه آن را فیموز می نامد.
  • زمانی که پوست ختنه بسیار بلند باشد و از بهداشت ضعیفی برخوردار باشد، در گلنس انجام می شود. این مورد را پوست ختنه گاه زائد می نامیم.

مزایا و معایب ختنه در مردان بزرگسال چیست؟

مزایای ختنه که بسیار شفاف است، از انجایی که یک پوست سفت نمی تواند جمع شود، اجازه نمی دهد فرد رضایت جنسی و لذت داشته باشد. علاوه بردردی که متحمل می شوند، این بخش از بروز تورم در طی ادرار کردن هم جلوگیری می کند.

ختنه نشدن مردان بزرگسال باعث بروز مشکلات متعددی می‌گردد. برخی از این مشکلات عبارتند از:

  • رابطه جنسی دردناک می شود و این مشکل ممکن است باعث ترک رابطه جنسی در بیماران گردد.
  • باریکی پوست باعث بیشتر شدن باکتری هایی مثل کاندیدیازیس بالانیت می‌شود.
  • در موارد نادر، باعث بروز پارافیموز می شود. این زمانیست که پوست جمع شده نتواند به حالت عادی خود برگردد، و منجر به درد و ناراحتی بسیاری می‌شود.
  • به طور فزاینده ای هم دردناکه و نیاز به مقابله و درمان فوری آن است، چون باعث مشکلات جدی تری مثل قانقاریا می‌شود.

آیا ختنه باعث حساسیت آلت تناسلی می شود؟

در اصل ختنه مردان بزرگسال باعث حساسیت نمی شود، اما اولین 6 ماه بعد از ختنه شدن، باید به این حساسیته عادت کنید. بعد از چند ماه، رابطه جنسی به حالت عادی باز‌می‌گردد. اگر هرگونه ناراحتی یا دردی داشتید، توصیه میشه که نزد آندرولوژیست مراجعه کنید.

2/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی