ختنه کردن مردان بزرگسال
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه کردن مردان بزرگسال چطور انجام می‌شود؟ این سوالی است که شاید در ایران رایج نباشد اما دانستن پاسخ آن شاید برای شما هم جالب باشد. در ادامه توضیح خواهیم داد.

ختنه در کشورهای غیراسلامی

ختنه به عنوان یک روش درمانی برای مردانی که به عفونت های تناسلی مکرر دچار می شوند، پیشنهاد شده و انجام می شود. در کشورهای اسلامی با توجه به سفارش پیامبر اکرم (ص) ختنه در کودکی انجام شود، بهتر است.

اما ممکن است به هر علتی ختنه یک فرد تا سن بزرگسالی به تاخیر افتاده باشد، یا پدر و مادر ممکن است موفق به انجام این سنت نبوی برای فرزندشان نشده باشند. در نتیجه ختنه در بزرگسالی هیچ اشکالی ندارد و موجب هیچ عیب و ننگی نیست.

ختنه کردن مردان بزرگسال به دلیل ختنه ناقص

اما پیش می آید بسیاری از افراد در بزرگسالی متوجه می شوند که ختنه برایشان انجام نشده و یا ناقص انجام شده است. این افراد معمولا پس از اینکه احساس می کنند نیاز به ختنه دارند و به اهمیت آن از جنبه های دینی و بهداشتی پی می برند، خودشان به دنبال یک پزشک خوب متخصص ختنه بزرگسال می روند.

سپس برای معاینه مراجعه می کنند و در صورت نیاز و نظر پزشک، اقدام می کنند. همه پزشکان به حفظ اسرار بیمارشان متعهد هستند و با توجه به حساسیت افراد بزرگسالی که تصمیم به ختنه گرفته اند نسبت به این موضوع، باید گفت که جای هیچ نگرانی نیست و اسرار آنها محفوظ خواهد ماند.

بهترین روش ختنه بزرگسالان چیست؟

ختنه کردن مردان بزرگسال به دلایل مختلفی انجام می‌شود. حالا یا به خاطر ختنه ناقص می باشد یا به خاطر بدشکل ختنه شدن آن هاست. در نتیجه نیاز به ترمیم دارند یا به تازگی مسلمان شده اند.

برای ختنه کردن مردان بزرگسال هم مانند ختنه کودکان هیچگونه بیهوشی بکار برده نمی شود و فقط از بی حسی موضعی استفاده می شود. دوره نقاهت و بهبودی برای ختنه بزرگسالان ۷ روز است و آنها نیز در روز چهارم یا پنجم می توانند حمام کرده و پانسمان را باز کنند. البته دیگر نیازی به پانسمان مجدد نیست.

4.7/5 - (16 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram