عفونت ادراری پسران ختنه نشده | دکتر امیری
آنچه در این مطلب می‌خوانید

عفونت ادراری پسران ختنه نشده یکی از عوارض عدم انجام این جراحی است. در این مطلب از کلینیک ختنه نوزادان تهران در این خصوص توضیح خواهیم داد.

عفونت ادراری پسران ختنه نشده

در پسرانی که تحت عمل ختنه قرار نگرفته اند فقط احتمال عفونت ادراری در آن ها بیشتر می شود. عفونت ادراری یا UTI معمولا آنقدری در بین مردان دیده نمی شود. در عوض در خانم ها بسیار دیده می شود. اغلب هم اوقات عفونت دستگاه ادراری مردان به یک بیماری یا مشکلی در بدن بر می گردد. اما با تمام این ها، پسرانی که ختنه نشده اند با عفونت بیشتری روبرو می شوند. به همین دلیل هم از لحاظ دینی و هم از لحاظ پزشکی به ختنه پسران بسیار توصیه می شود.

خطر تعویق ختنه پسران

نوزادان پسری که متولد می شوند، به دلیل داشتن پوست ختنه گاه به سر آلت تناسلی نیاز به ختنه شدن و برداشتن پوست ختنه گاه دارند. زیرا همین پوست ختنه گاه منجر به بیماری های عفونت ادراری و غیره خواهد شد. در واقع با ختنه نکردن نوزادان فقط ریسک بروز بیماری های عفونی را در او بالا می برید.

عفونت ادراری پسران ختنه نشده را بیشتر تهدید می‌کند. طبق مطالعات جدیدی که صورت گرفته، نزدیک 400 پسر 3 ساله یا حتی کوچکتر در بیمارستان دارای علائم عفونت ادراری بوده اند. نتایج بر این قرار بوده حدود 25درصد از کودکان ختنه نشده در مقایسه با 5 درصد از کودکان ختنه شده، عفونت ادراری داشته اند. نتیجه مطالعات براین قرار بوده که خطر عفونت ادراری در پسران ختنه نشده خیلی بالاتر بوده است.

در مطالعه ای جدید هم نشان داده بود که برخی پسران به دلیل آناتومی خاصی که دارند، بیشتر در معرض عفونت ادراری قرار دارند. کودکان ختنه نشده ای هم که مجاری ادراری شان خیلی باز نیست، بیشتر در معرض این عفونت می باشند. به طور کلی پسران ختنه شده نسبت به ختنه نشده ها، مجاری ادراری بازتری دارند.

با این حال طبق نتایجی که به دست آمده ختنه نکردن پسران، چه مجاری ادراری شان هم باز باشد، عوارض بسیاری را به دنبال دارد. چنین عارضه ای هم به خاطر رشد باکتری ها بر سر آلت تناسلی به زیر پوست ختنه گاه می باشد. به همین به خانواده هایی که هنوز فرزندان خود را ختنه نکرده اند، یاد آوری می‌شود که عفونت ادراری پسران ختنه نشده می‌تواند فرزند شما را تهدید کند. پس توصیه می شود حتما ختنه را هرچه زودتر انجام دهند؛ با به تعویق انداختن این جراحی، تنها احتمال بروز بیماری های عفونی در کودک بالاتر می رود.

4.2/5 - (6 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی