عفونت ادراری در پسران ختنه نشده
آنچه در این مطلب می‌خوانید

در پسران ختنه نشده فقط احتمال عفونت ادراری در آن ها بیشتر می شود!

عفونت ادراری یا UTI معمولا آنقدری در بین مردان دیده نمی شود. در عوض در خانم ها بسیار دیده می شود. اغلب هم اوقات عفونت دستگاه ادراری مردان به یک بیماری یا مشکلی در بدن بر می گردد. اما با تمام این ها، پسرانی که ختنه نشده اند با عفونت بیشتری روبرو می شوند. به همین دلیل هم از لحاظ دینی و هم از لحاظ پزشکی به ختنه پسران بسیار توصیه می شود.

ختنه پسران تان را عقب نیندازید!

نوزادان پسری که متولد می شوند، به دلیل داشتن پوست ختنه گاه به سر آلت تناسلی نیاز به ختنه شدن و برداشتن پوست ختنه گاه دارند. زیرا همین پوست ختنه گاه منجر به بیماری های عفونت ادراری و غیره خواهد شد. در واقع با ختنه نکردن نوزادان فقط ریسک بروز بیماری های عفونی را در او بالا می برید.

طبق مطالعات جدیدی که صورت گرفته، نزدیک 400 پسر 3 ساله یا حتی کوچکتر در بیمارستان دارای علائم عفونت ادراری بوده اند. نتایج بر این قرار بوده حدود 25درصد از پسران ختنه نشده در مقایسه با 5 درصد از پسران ختنه شده، عفونت ادراری داشته اند. نتیجه مطالعات براین قرار بوده که خطر عفونت ادراری در پسران ختنه نشده خیلی بالاتر بوده است.

عفونت ادراری در پسران ختنه نشده

در مطالعه ای جدید هم نشان داده بود که برخی پسران به دلیل آناتومی خاصی که دارند، بیشتر در معرض عفونت ادراری قرار دارند. پسران ختنه نشده ای هم که مجاری ادراری شان خیلی باز نیست، بیشتر در معرض عفونت ادراری می باشند. به طور کلی پسران ختنه شده نسبت به ختنه نشده ها، مجاری ادراری بازتری دارند.

با این حال طبق نتایجی که به دست آمده ختنه نکردن پسران، چه مجاری ادراری شان هم باز باشد، عوارض بسیاری را به دنبال دارد. چنین عارضه ای هم به خاطر رشد باکتری ها بر سر آلت تناسلی به زیر پوست ختنه گاه می باشد. به همین به خانواده هایی که هنوز پسران یا نوزادان پسر خود را ختنه نکرده اند، توصیه می شود حتما ختنه را هرچه زودتر انجام دهند؛ با به تعویق انداختن این جراحی، تنها احتمال بروز بیماری های عفونی در کودک بالاتر می رود.

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram