ختنه-سنتی-با-بیهوشی
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه سنتی با بیهوشی انجام می‌شود یا بی‌حسی موضعی؟ ضرورت انجام ختنه چیست؟ بهترین روش ختنه نوزادان چیست؟ در این مطلب از کلینیک ختنه نوزادان تهران دکتر امیری متخصص ختنه پاسخ می‌دهند.

چرا ختنه کردن ضرورت دارد؟

قبل از اینکه در خصوص ختنه سنتی با بیهوشی توضیح دهیم بهتر است کمی در خصوص ضرورت این جراحی توضیح دهیم. لازم است بدانید ختنه یک جراحی برای برداشتن پوست اضافه سر آلت تناسلی است، باید بدانید که انقدر این جراحی مشهور، محبوب و جاافتاده که در کشورهای غربی هم از ان به عنوان یک عمل بسیار موثردر جلوگیری از بیماری های منتقله جنسی و غیره انجام می شود. حدود 95 درصد از پسران در ایران ختنه می شوند. در امریکا هم 80 درصد نوزادان ختنه شده اند.

  • کودک در سال اول زندگیش آماده ابتلا به عفونت ادراری می باشد.
  • بخاطر همین کودکانی که ختنه نشده اند، 15 برابر بیشتر عفونت ادراری میگیرند. و برعکس کودکان ختنه شده عفونت نمی گیرند.
  • ضمن اینکه این جراحی سرپایی هست و ساده‌ست (در صورت ختنه سنتی با بیهوشی طبق نظر پزشک جراحی سرپایی انجام یا نیاز به بستری خواهد داشت)، احتمال انتقال عفونت های بعد از ازدواج را به شریک زندگی از طریق رابطه جنسی کاهش می دهد.
  • حتی انتقال ایدز به کمترین میزان خود می رسد. بخاطر همین توصیه می‌شود که کودک را از همان سنین نوزادی یعنی تا زیر شش ماه ختنه نمود.

بهترین روش ختنه نوزادان چیست؟

به صورت معمول ختنه با دو روش جراحی که به آن سنتی نیز می‌گویند و حلقه انجام می‌شود. در وبلاگ‌های مختلف از این سایت به این نکته اشاره نمودیم که سن طلایی ختنه یک تا سه ماهگی است اما می‌توان این جراحی را تا شش ماهگی نیز به تعویق انداخت. در این سن بهترین و بدون عارضه‌ترین روش ختنه با حلقه است.

جهت به صفر رساندن عوارض ناشی از این جراحی توصیه می‌شود به کلینیک‌های تخصصی ختنه و پزشک متخصص در این جراحی مراجعه شود. برای کودکان با سن بالاتر ختنه به روش سنتی انجام می‌شود. برخی والدین در این خصوص سوالاتی می‌پرسند. یکی از سوالات متداول والدین در این خصوص این است که ختنه سنتی با بیهوشی انجام می‌شود یا بی‌حسی؟

ختنه سنتی با بیهوشی بهتر است یا بی‌حسی؟

در ابتدا لازم می‌دانیم به این نکته اشاره نماییم که هردو روش را می‌توان تحت بیهوشی انجام داد. اما معمولا برای روش حلقه لزومی به انجام بیهوشی مگر با صلاحدید پزشک وجود ندارد.

در ختنه به روش جراحی نیز ابتدا باید شرایط فرزند شما بررسی شود. ختنه سنتی با بیهوشی و بی‌حسی انجام می‌شود که طبق نظر پزشک از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی استفاده خواهد شد. در صورت نیاز به بیهوشی لازم است جهت انجام این جراحی به بیمارستان مراجعه نمایید. اگر بنابرشرایطی کودک بد ختنه شد، قابل درمان است. دوباره نزد یک پزشک متخصص ختنه مجرب مراجعه کرده و در همان 24 ساعت اولیه بعد از دیدن علائم، ختنه مجدد صورت می گیرد و درمان صورت می گیرد. در واقع تنگی مجرای ادراری درمان می شود.

در پایان لازم به ذکر است که در کلینیک ختنه نوزادان تهران فقط ختنه با حلقه برای نوزدان تا شش ماهه انجام می‌گردد.

5/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram