تالاسمی و ختنه کردن نوزاد
آنچه در این مطلب می‌خوانید
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

ختنه کردن نوزاد و اختلالات خونی یا تالاسمی :

ختنه کردن نوزادان روشی تهاجمی می باشد که در سراسر دنیا در حال انجام شدن است. این نوع جراحی دارای یکسری چالش هایی در سیستم هموستاتیک می باشد. همچنین یکسری عوارض جانبی هموراژیک که در خونریزی فرد بسیار مهم می باشند را داراست. در اکثر موارد، ممکن است قبل و بعد از ختنه مقدار قابل توجهی از آن قابل کنترل باشد. حتی در ویدئو ختنه اشاره به جراحی و پروسه آن شده است که بد نیست نگاهی به آن بیندازید.

تاثیر اختلالات خونی روی دیگر اعضای بدن :

هموگلوبینی پت ها دارای سلول های sickle، بیماری سی sickle، و تالاسمی sickle بتا می باشند. بیماران با این اختلال معمولا در برابر بسیاری از حوادث مخرب روی اندام های حیاتی، خصوصا سیستم عصبی، طحال، کلیه، ریه و قلب قرار می گیرند. در نتیجه به صورت میکرو واسکیولار توسط اریتروسیت های متورم دیده می شوند.

با توجه به این مسائل، آمادگی لازم برای بیهوشی و انجام جراحی، خصوصا زمانی که فرد دارای سابقه مواردی که اشاره کردیم باشد، ضروری تر می شود. زیرا با رفتن زیر تیغ جراحیست که اتفاقات غیر منتظره روبه وقوع می باشند.

تالاسمی و ختنه کردن نوزاد

علاوه بر بررسی داشتن بیماری تالاسمی ، در مطالب قبلی اشاره کردیم که هموفیلی هم می تواند در ختنه کودک موثر باشد. هموفیلی A و هموفیلی B و یا ترکیبی از هردو اختلالات انعقاد خونی را شامل می شوند. البته بیماران علائم خونریزی را بعد از درمان سریع نشان می دهند، اما باید در این باره احتیاط کرد و مراقب چنین بیمارانی زیر تیغ جراحی بود.

درمان درست و صحیح بعد از خونریزی :

در بیماران مبتلا به هموفیلی با خونریزی حاد، هدف فوری بالابردن فعالیت اصلی هموستاز به مرحله ای مناسب و نرمال می باشد. سطح فعالیت اشاره شده، بسته به موقعیت و شدت خونریزی می باشد. همچنین بسته به یک آسیب یا وقوع موردی در مفصل هدف، ارزش این موارد مشخص می شود.

همانند هموفیلی نیز برای تالاسمی هم ملاحظات اولیه باید برای خونریزی شدید در نظر گرفته شود. زیرا ممکن است برای زندگی شخص تهدید کننده باشد. به همین دلیل نیاز به یک درمان فوری و جایگزین دارد. برای بیماران مبتلا به چنین موردی، مهم درمان سریع اولیه می باشد، حتی در صورتی که قبلا تشخیص صورت گرفته باشد و بررسی شده باشد. پس ابتدا درمان انجام می شود، سپس بررسی می شود، با بررسی همه مسائل پیش رو، درمان بعدی برنامه ریزی می شود.

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

اینستاگرام کلینیک ختنه نوزادان تهران
advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram