ارتباط واکسیناسیون و ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

ختنه و واکسیناسیون کودک چه ارتباطی دارند؟

آیا ختنه و واکسن می توانند در یک زمان انجام شوند؟!

انجام ختنه منافاتی با واکسیناسیون ندارد، فقط با توجه به اینکه تزریق واکسن معمولا با تب همراه است، بهتر است اول ختنه انجام شود و بعد واکسن تزریق شود. سه روز فاصله بین ختنه و تزریق واکسن کافی است. ضمن اینکه جابجایی زمان تزریق واکسن تا یک هفته هم اشکالی ندارد.

ارتباط واکسیناسیون و ختنه

با واکسیناسیون می توان از بسیاری از بیماری ها پیشگیری کرد، و یا حتی المقدور آن ها را تحت کنترل داشت.

ختنه به طور کامل از مشکلات ادراری ، تناسلی پیشگیری نمی کند، اما می تواند در کاهش احتمال آنها موثر باشد، همچنین احتمال بیماریهایی مثل سرطان آلت تناسلی یا بیماری های منتقله از راه جنسی مثل ایدز کاهش می یابد.

در هر دو جنس پسر و دختر واکسیناسیون انجام میشود. با ختنه مردان هم می توان گفت بهداشت جنسی افزایش می یابد و احتمال عفونت نیز کاهش می یابد. به همین دلیل هردومورد در گروه تدابیر پیشگیرانه قرار میگیرند. در واقع با واکسیناسیون هردو جنس و ختنه پسران می توان به  کاهش بیماری ها امیدوار بود.

واکسن و ختنه هردو موضوعاتی روشن هستند.  ختنه می تواند به توصیه مذهب، فرهنگ و یا توصیه علمی باشد. حتی عوامل جغرافیایی نیز موثر می باشند مثلا در نواحی گرمسیری به علت تعریق بیشتر انجام ختنه ضرورت بیشتری دارد تا بهداشت ناحیه تناسلی بهتر حفظ شود. در رابطه با واکسن زدن هم پزشک اطفال با شما صحبت می کند و در رابطه با آن به مشاوره داده و راهنمایی می کند. در جریان همه گیریها مثل همه گیری کرونا اخیر مراکز خصوصی واکسیناسیون خلوت تر هستند و لذا ارجح میباشند.پس از این بابت نگران چنین موضوعی نباشید.

2.6/5 - (5 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی