تاثیر ختنه در باروری مردان
آنچه در این مطلب می‌خوانید

آیا با ختنه کردن نرخ باروری مردان بالاتر می رود؟!

بسیاری از زوجین این روزها با مشکل باروری روبرو هستند، و اغلب زنان خودشان منشا مشکلات را می دانند. اما اگر این مشکل از طرف مردان باشد، چه می شود؟ مطالعات اخیر نشان داده است که ختنه مردان می تواند در باروری مردان تاثیر گذار باشد. با این حساب بهتر نیست هرچه زودتر وقت ملاقات بگیرید و برای ختنه آماده شوید؟

ختنه مردان در حال حاضر رو به افزایش می باشد. در واقع به دلیل ختنه ای که کودک می شود، طبق مطالعات انجام شده، از بروز عفونت های ادراری در مردان جلوگیری می شود. زیرا عفونت ادراری در کودکان پسر نسبت به بزرگسالان بسیار خطرناک تر و جدی تر می باشد. در صورت عدم درمان منجر به آسیبی دائمی به کلیه ها می شود.

تاثیر ختنه در باروری مردان

حال نوبت به پاسخ این سوال می باشد؛ آیا واقعا ختنه منجر به باروری مردان می شود؟

دانشمندان اخیرا به این نتیجه رسیده اند که ختنه می تواند به باروری مردانی که به دوبیماری خاص مبتلا هستند، کمک کند. اولین، فیموز می باشد، زمانیست که پوست ختنه گاه تنگ باشد. پوست ختنه گاهی که به سر آلت تناسلی می باشد، تنگ است و به همین دلیل می تواند منجر به ناباروری شود. اغلب اوقات، فیموز در بیمارانی دیده می شود که دیابت دارند. با موارد تشخیص داده شده ای که دیابت بالاتر از حد معمول بوده، نشان می دهد که فیموز در مردان رایج می باشد. با ختنه، پوست ختنه گاه برداشته می شود، و مهمترین بخشی که منجر به ناباروری می شد برداشته می شود. دومین بیماری ممکن که می تواند با ختنه کردن حل شود، و به باروری مردان کمک کند، بالانیتیس می باشد. این بیماری التهاب غددی در آلت تناسلی مردان می باشد. مردانی که از این بیماری رنج می برند، دارای علائم خارش، قرمزی و التهاب هستند. اگر سر آلت تناسلی همیشه با پوست ختنه گاه پوشانده شود، این مشکلات را چند برابر می کند. هردوی این بیماری ها منجر به ناباروری می شوند که با ختنه حل می شود.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی