بهداشت جنسی آقایان و ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

بهبود بهداشت جنسی آقایان با ختنه کردن

همانطور که قبلا اشاره کرده ایم، ختنه نوزاد تاثیر بسیاری از وجوه مختلف دارد. درست است که بعد از جراحی عوارض و درد زیادی به همراه دارد، اما مزایای آن به تمام دردهای آن می ارزد.

از جمله مزایای ختنه کردن، بهبود بهداشت جنسی آقایان می باشد. به گفته محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده آمریکا (CDC) و دانشگاه جانزهاپکینز آمریکا، نتایج یک بررسی سیستماتیک در مجله The Lancet Global Health منتشر شده است. مبنی بر همین موضوع بهداشت جنسی آقایان !

بر اساس بررسی های انجام شده ، به طور مستقیم به این موضوع پرداخته شده آیا ختنه مردان واقعا عفونت های منتقله جنسی یا STI و سرطان دهانه رحم در زنان را کاهش می دهد یا خیر؟ با توجه به گزارشی که شده است، بررسی ها حاکی از آن است که کاهش شیوع STI یا همان بیماری های منتقله جنسی در مردان باعث کاهش چنین بیماری در زنان نیز شده است. اما باز سوالی که در این میان ممکن است دوباره مطرح شود، این است که آیا مردانی که ختنه شده اند، و در عین حال مبتلا به STI می باشند، دارای عفونت کمتری هستند یا اصلا عفونتی ندارند؟

بهبود بهداشت جنسی آقایان با ختنه

البته در چنین مطالعه و تحقیقاتی که شده است، با توجه به بررسی که روی اثر ختنه بر روی محافظت زنان در برابر سرطان دهانه رحم شده، شواهد مطمئن و قابل اعتمادی به دست آمده است. طوری که حتی اثرات آن روی دیسپلازی دهانه رحم، عفونت تناسلی با ویروس تبخال ساده یا هرپس نوع 2، عفونت کلامیدیا که قبلا به آن اشاره کرده ایم، و نیز سیفلیس، دیده شده است. در واقع با چنین بررسی سیستماتیکی می توان با اطمینان گفت که مردانی که ختنه شده اند، احتمال خطر ابتلای زنان به STI را به حداقل ممکن رسانده اند. به همین دلیل است که علاوه مذهب و دین، به ختنه بسیار توصیه می شود، به خاطر تاثیرات مثبت آن روی بهداشت جنسی آقایان و خانم ها می باشد.

به عبارتی هم باید گفت که خانم ها در چنین اقدامی نقش تعیین کننده ای دارند. شاید بپرسید چرا خانم ها؟!  ختنه چه برای پسرشان باشد، چه برادر، همسر، یا سایر اعضای فامیل باشد، خانم ها نقش موثری در انتخاب آن دارند. زیرا با یافته هایی که از این بررسی های سیستماتیک به دست رسیده، این توصیه ها، به عنوان سیاستی مثبت برای حمایت از خود خانم ها و جلوگیری از بیماری های جنسی می باشد. پس بهتر است موضوع ختنه کردن نوزادان پسر را بسیار جدی بگیرید؛ هم به نفع خانم هاست و هم به نفع آقایان.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی