ختنه عامل پیشگیری از انتقال ویروس HPV
آنچه در این مطلب می‌خوانید

چه موقع باید به فکر درمان و مراقبت های پزشکی برای مشکلات پوست ختنه گاه افتاد؟

فیموز، همانطور که قبلا اشاره شده، یک بیماری در ناحیه پوست ختنه گاه مردان می باشد که در صورت عدم ختنه رخ می دهد.

فیموز معمولا نیازمند مراقبت های پزشکی اورژانسی می باشد و بسیاری از اقدامات کوچکی هم هست که بدون مداخله پزشکی هم می توان حلش کرد. با این وجود، اگر شخصی علائم مشکل ادراری داشت، مثل سخت ادرار کردن یا سوزش ادرار، باید ظرف 12 الی 24 ساعت نزد پزشک مراجعه کند. در موارد خاصی هم هست که درمان فیموز منجر به پارافیموز می شود، و در این شرایط یابد حتما مراقبت های پزشکی فوری صورت گیرد.

با پارافیموز، اگر بیمار نتواند پوست ختنه گاهش را به حالت قبلش برگرداند، در نتیجه سر آلت تناسلی یا گلنس، به مراتب دردناک تر، متورم تر، و یا بی رنگ تر می شود که این شرایط هم نیاز به مراقبت های اورژانسی دارد.

پارافیموز یک شرایط اورژانسی پزشکی می باشد که در صورت عدم درمان، منجر به gangrene در گلنس و پوست ختنه می شود. در چنین مواردی باید یخ روی آلت تناسلی گذاشت تا تورمش کمتر شود، با اینکه خود یخ و فشار مستقیم مشکل را حل نمی کنند، پس باید هرچه سریعتر به نزدیک ترین درمانگاه یا بیمارستان و یا مطب پزشک مراجعه کرد.

مشکلات پوست ختنه گاه چطور قابل تشخیص می باشند؟

مشکلات پوست ختنه گاه در مردان

معمولا پزشک با معاینه ای که می کند، و تاریخچه بیمار و شروع این علائم، یا سابقه جنسی او، می تواند تشخیص دهد. اگر مشکل فیموز باشد، پزشک معاینه کامل آلت تناسلی را تجویز می کند و به همراه آن دنبال علائمی از عفونت می باشد.

پارافیموز هم اگر باشد، دوباره بدن معاینه می شود و با آزمایشاتی، پزشک این بیماری را تشخیص می دهد.

می گویند فیموز فقط روی مردان ختنه نشده رخ می دهد؛ آیا درست است؟!

کاملا درست است. فیموز فقط در مردانی که در کودکی ختنه نشده اند دیده می شود. در واقع چنین دست مشکلات پوست ختنه گاه در مردان ختنه نشده بیشتر دیده می شود. با ختنه در واقع یک اقدام پیشگیرانه در برابر چنین بیماری انجام می دهید. برای آن های که هنوز به فکر ختنه نکردن کودکشان یا ختنه نشدن نیفتاده اند، باید بگوییم که بهداشت کامل یا مراقبت های بهداشتی از آلت تناسلی، در جلوگیری و یا پیشگیری از بیماری هایی از جمله فیموز تاثیری ندارد، تنها شاید بتواند علائم آن را کاهش دهد. همچنین چنین موردی در رابطه با بیماری پارافیموز هم صدق می کند.

پیش آگهی درباره مشکلات پوست ختنه گاه :

با چنین شرایطی، درمان به موقع تنها می تواند مشکل را حل کند. چون در صورت بروز چنین بیماری هایی، نه تنها خود آلت تناسلی درگیر این بیماری هاست، بلکه عفونت کلیه ها، gangrene، و حتی در آخر از دست دادن آلت تناسلی (به خاطر آمبولیزه، یا گانگرن خشک) در پیش است.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی