ختنه در کشور زیمبابوه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

به طور کلی اگر بخواهیم از خوبی های ختنه بگوییم، خیلی زیاد است. طوری که در بسیاری از مطالعاتی که روی ختنه نوزادان پسر انجام شده، به این نتیجه رسیدند که ختنه نوزادان پسر می تواند بسیاری از مشکلات جانبی و بعدی آن ها را حل کند؛ از جمله :

  • عفونت دستگاه ادراری
  • سرطان آلت تناسلی
  • بیماری های منتقله از راه جنسی، مثل ایدز یا ویروس HIV

نه تنها ختنه نوزادان پسر برای خودشان خوب است، برای همسرانشان در آینده نیز به همین صورت خواهد بود!

در واقع مردان با ختنه ای که می شوند، می توانند روی جلوگیری از بروز سرطان دهانه رحم روی همسرشان تاثیر بگذارند. همچنین مشکلات دیگری مثل عفونت و غیره را بسیار کاهش می دهد.

بین 3 تا 6 ماهگی نوزاد پسر، عفونت ادراری 10 برابر بیشتر دیده می شود. در نتیجه نوزادانی که ختنه شدند، از این عارضه در امان خواهند بود، اما نوزادانی که تحت چنین جراحی قرار نگرفتند، متاسفانه این بیماری در آن ها بیشتر دیده می شود. شاید بتوان با آنتی بیوتیک چند وقتی از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد، اما کافی نیست. در نهایت والدین مجبور می شوند کودک را برای ختنه نزد پزشک ببرند.

نه تنها عفونت ادراری، که سرطان آلت تناسلی در مردان ختنه شده دیده نمی شود. حتی شواهدی هم هست که نشان می دهند خطر بیماری های منتقله از راه جنسی در این افراد بسیار پایین می باشد. کاملا واضح هست که همه این ها بخاطر نبود پوست ختنه گاه است.

مزایای ختنه نوزادان پسر

البته خیلی از مخالفان این متد می گویند حتی بدون جراحی ختنه، می توان با رعایت بهداشت، آلت تناسلی را از هرگونه عفونتی به دور نگه داشت. در صورتی که این تفکر کاملا غلط است؛ اینکه بهداشت فردی را باید رعایت کرد، در آن تردیدی نیست، اما عدم انجام ختنه، یک امر انکارناپذیر است. زیرا اصل پوست ختنه گاه می باشد که باید برداشته شود، چون عفونت به زیر همین پوست جمع می شود و منجر به مشکلات جبران ناپذیری می شود.

چرا ختنه با رینگ انقدر خوب است؟

اول از همه، پروسه بهبودی کودک است که کاملا خوب پیش می رود و تمیز و بی دردسر است. با روش رینگ یا حلقه، سر آلت تناسلی یا گلنس از حلقه آزاد می شود و پوست ختنه گاه به دور رینگ می افتد. یک لیگاتور هم دور پوست قرار می گیرد که به شیار رینگ متصل است؛ برای رسیدن به هموستاز استفاده می شود. تقریبا تا 6 روز هم آلت تناسلی کودک خوب شده و حلقه می افتد؛ بدون هیچ دردسری.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی