چرا باید کودک را ختنه کرد؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

اصولی که بعد از ختنه کودکان بزرگتر رعایت شود!

معمولا بعد از ختنه عارضه خاصی دیده نمی شود، خصوصا اگر ختنه با حلقه باشد؛ هیچ عوارض جانبی بعد از آن، والدین در کودکشان نمی بینند.

با تمام این ها باید بعد از ختنه مراقب یکسری مسائل بود تا باعث عواقب جدی نشود. چون ممکن است بعد از انجام جراحی، تا چند روزی جای زخم، ملتهب باشد، باید مراقب کودکتان باشید. اگر خته فرزندتان در نوزادی انجام شده باشد، به دلیل اینکه نوزاد راه نمی رود، مشکل خاصی پیش نمی آید. اما در صورتی که در سنین بزرگتری ختنه شده باشد، باید مراقب یکسری مسائل از جمله دویدن یا دوچرخه سواری کودک باشید.

ختنه کودکان بزرگتر نیازمند مراقبت های خاص می باشد که عبارتند از :

  • استراحت کودک در چند روز اولیه بعد از انجام جراحی. خوابیدن به فرزندتان کمک می کند خیلی زودتر بهبود پیدا کند.
  • تا جایی که ممکن است سعی کنید کودک را چند روزی کنترل کنید تا دست به هرچیزی نزند. همچنین فعالیت های سنگینی مثل دوچرخه سواری، یا نشستن روی ماشین برای ماشین بازی، همه این ها باید با کنترل والدین، 3 الی 4هفته کنترل شود.
  • فرزندتان نباید ورزش های سنگینی بعد از انجام جراحی، انجام دهد. مثلا دویدن، ورزش های درون مدرسه، همه این ها باید به 4 الی 6هفته بعد از انجام جراحی محول شوند.

ختنه کودکان بزرگتر

  • اگر خود فرزندتان حمام می رود، حتما یاداور شوید که از لیف بلافاصله بعد از جراحی برای شستشو استفاده نکند. تنها باعث حساسیت ناحیه آلت تناسلی ش می شود و ممکن است منجر به عفونت آن شود. حتی در وان حمام هم دراز نکشد یا آب بازی نکند.
  • طبیعتا بعد از 3 روز کودک می تواند به مهد برود یا در سنین بالاتر، اجازه دارند به مدرسه بروند.

با وجود رعایت تمام این موارد، برخی والدین برایشان سوال می شود که بعد از افتادن حلقه، تورم و قرمزی آلت تناسلی طبیعیست؟

معمولا چنین علائمی طبیعیست. فقط یک شانس عفونت یا قرمزی و تورم بعد از ختنه کودکان بزرگتر با حلقه می باشد، آن هم عدم رعایت مواردیست که ذکر شد. در واقع این قرمزی و تورم نرمال، بخاطر پوستی است که تحت فشار حلقه بوده و بخاطر همین هم ملتهب شده است. اما اگر قرمزی آلت تناسلی خیلی غیر طبیعی بود، و تورم آلت کودک به جاهای دیگر سرایت کرده بود، در این صورت باید حتما با پزشک مربوطه ملاقات داشته تا از عدم وجود عفونت مطمئن شد.

2/5 - (1 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram