نگرانی های والدین درباره ختنه پسران شان
آنچه در این مطلب می‌خوانید

خیلی از والدین هستند که درباره ختنه پسران شان نگرانی زیادی دارند. بیشترین مساله نگرانی شان هم به خاطر عوارض یا دردهاییست که نوزاد بعد از ختنه می کشد.  

در برخی کشورهای اروپایی و سراسر دنیا برخی والدین هستند که مخالف ختنه پسران شان می باشند. بخاطر اینکه معتقدند پوست ختنه گاه به طور طبیعی بخشی از بدن کودکشان محسوب می شود. برخی پزشکان این مناطق هم توصیه به ختنه نکردن می کنند. به خاطر جراحی که در پیش است.

اما این ها عوامل موثری در ختنه نکردن نوزاد نیست. زیرا مسائلی مثل خونریزی بعد ختنه طبیعیست و جای نگرانی ندارد. درست است که در برخی موارد نادر مشکلاتی ممکن است پیش آید که منجر به آسیب به مجرای ادراری و یا آسیبی در آلت تناسلی کودک شود. البته این مسائل به مکانی بستگی دارد که کودک را برای ختنه برده اید. در صورتی که درباره پزشک و کارش مطلع نیستید و اطمینان ندارید، کودک خود را به دست چنین پزشکی نسپارید.

نگرانی های والدین درباره ختنه پسران شان

دیگر مساله ای که نگرانی والدین را نسبت به ختنه کودکشان کمتر می کند، مزایای ختنه می باشد که کودک را از بیماری های عفونی محفوظ نگه می دارد. مثلا امکان عفونت ادراری را در کودک کاهش می دهد، یا عفونت زیر پوست ختنه گاه که ممکن است برای برخی مردان ختنه نشده اتفاق افتاده باشد. بیماری هایی مثل ملتهب شدن پوست ختنه گاه یا تنگی غلاف، همه این ها با ختنه نکردن پیش می آیند و شرایط را بدتر می کنند. حتی از بزرگترین بیماری عفونی، ایدز، پیشگیری می کند. یا زگیل های تناسلی که بر اثر بیماری های منتقله جنسی به وجود می آید. ختنه نوزاد از تمام این بیماری ها پیشگیری می کند.

با توجه به همه این عوامل می بینید که ختنه برخلاف عوارضی که می گویند، دارای مزایای بسیاری می باشد. پس بهتر است والدین هیچ نگرانی نداشته باشند و ختنه پسران شان را بدون هیچ تردیدی انجام دهند.

منبع : http://www.pregnancybirthbaby.org.au/

 

مطالب مرتبط :

آیا حضور والدین برای ختنه کردن نوزاد ضروریست؟

چرا ختنه کودکان پسر ضرورت دارد؟

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی