حلقه ختنه چند روز بعد می افتد؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

حلقه ختنه چند روز بعد می افتد؟ با توجه به این‌که بهترین روش ختنه کردن روش ختنه با حلقه است بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و در مورد آن سوالات زیادی مطرح می‌شود. این سوال نیز یکی از سوالات رایج ختنه نوزاد با حلقه است که البته ممکن است سوال شما والدین هم باشد.

حلقه ختنه چند روز بعد می افتد؟

معمولا حلقه ختنه بین 5 تا 14 روز بعد می افتد. اگر بیشتر از 10 روز طول کشید بهتر است جهت معاینه مجدد به پزشک مراجعه شود همچنین افتادن در زمان کمتر از 5 روز ممکن است نشانه وارد شدن فشار به حلقه باشد. در دو روز اول بعد از ختنه با حلقه یا جراحی، ممکن است چند قطره خونابه در پوشک کودک توجهتان را جلب کند که در صورت کم بودن طبیعی هست. معمولا در چند روز اول چنین علائمی دیده می شود. یا اینکه روز اول بعد از انجام ختنه نوزاد ممکن است خواب آلود باشد و بیشتر بخواهد بخوابد، همچنین غذای کمتری هم بخورد. تورم هم دیده می شود و آلت تناسلی کودک ممکن است به نظر متورم و قرمز رنگ برسد که همگی طبیعی هستند. در پروسه ختنه نوزاد با حلقه تقریبا دو هفته ای طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابد.

خونریزی بعد از ختنه با حلقه چگونه است؟

دیدن چند قطره خون در پوشک کودک در دو روز اول بعد از عمل طبیعیست. اگر بخش کوچکی از پوشک کودک را خون گرفته باشد، باید جای او را عوض کرد. اما ادامه خونریزی بعد از عوض کردن نوزاد، غیر طبیعیست و باید سریعا به پزشک مربوطه اطلاع داده شود.

ختنه نوزاد با حلقه

در ادامه به سوالات جالبی که شاید در رابطه با ختنه به روش رینگ برایتان پیش آمده باشد پاسخ خواهیم داد.

چقدر طول می کشد حلقه ختنه بیفتد؟

به طور معمول بین 5 تا 14 روز طول میکشد اما اگر حلقه هنوز در 10 روز اول سرجایش است، نیاز به یک ملاقات نزد پزشک مربوطه می باشد تا ببیند که جای زخم به طور کامل بهبود یافته است. گاهی اوقات پیش می آید که باید این حلقه ها توسط افرادی که در مطب کار می کنند جدا شود.

چه می شود اگر حلقه مقداری به پوست چسبیده باشد؟

حلقه را در جای خود بگذارید، چون در نهایت می افتد. با کندن زوری حلقه، ممکن است باعث خونریزی نوزاد شوید.

چه اتفاقی می افتد اگر حلقه زود بیفتد؟

البته این مشکل بزرگی نیست، آن هم در صورتی که خونریزی زیادی در پی نداشته باشد. حلقه گاها در طی  5 روز بعد از ختنه می افتد. بعد از اینکه حلقه افتاد، باید وازلین به آلت تناسلی زده شود تا به پوشک نوزاد نچسبد.

قرمز شدن یا متورم شدن آلت تناسلی نوزاد بعد از ختنه عادیست؟

معمولا طبیعیست. در روش ختنه با حلقه معمولا عفونت ختنه خیلی کم رخ می دهد. اغلب اوقات آلت تناسلی قرمز و ملتهب می شود و به خاطر این است که پوست چون خیلی تحت فشار می باشد. با این حال اگر آلت تناسلی نوزاد به نظر خیلی قرمز بود و التهاب بیش از اندازه در اطرافش هم داشت، حتما با پزشک مربوطه تماس گرفته و در اسرع وقت نزد او مراجعه کنید.

3.9/5 - (37 امتیاز)

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی