جلوگیری از ویروس hpv با ختنه
آنچه در این مطلب می‌خوانید

علل ایجاد ویروس HPV یا زگیل تناسلی چیست؟

ویروس HPV معمولا باعث ایجاد زگیل هایی بروی غشای پوستی می شود. انواع خاصی از ویروس HPV می باشد که منجر به سرطان دهانه رحم می شوند. بیش از 100 گونه از ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV در حال حاضر می باشند.

انواع مختلفی از ویروس HPV هستند که منجر به زگیل هایی بروی بخش هایی از بدن می شوند. به عنوان مثال، برخی از انواع ویروس HPV منجر به ایجاد زگیل هایی روی پا می شوند، در حالی که برخی دیگر منجر به ایجاد زگیل هایی بروی گردن و صورت می شوند.

اکثر عفونت های ویروسی HPV منجر به سرطان نمی شوند. اما برخی از انواع HPV های ژنیتال می توانند پایین رحم یعنی گردن رحم را درگیر کرده و باعث سرطان شوند. سایر انواع سرطان، مثل سرطان های الت تناسلی، واژن، و یا پشت گلو با این ویروس مرتبط می باشند.

واکسن هایی نیز برای مقابله با ویروس HPV می باشند که به درمان این بیماری بسیار کمک می کنند. زگیل های تناسلی معمولا به شکل ضایعات سفید و صاف، همانند گل کلم می باشند. معمولا در زنان به طور عمده روی ولو یا لب ها ظاهر می شوند که می تواند نزدیک آنوس باشد، یا دهانه رحم و یا در واژن.

ویروس hpv

سوالی که پیش می آید، آیا با ختنه کردن می توان از انتقال و بروز ویروس HPV جلوگیری کرد؟

کاهش خطر هرپس ژنیتال و ویروس HPV با ختنه کردن!

مردانی که تحت ختنه قرار می گیرند، به طور قابل توجهی خطر ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی را که منجر به زگیل های تناسلی و سرطانی می شود، کاهش می دهند. همچنین طبق مطالعاتی که صورت گرفته، نشان داده شده که ختنه نیز می تواند خطر ابتلا و انتقال ویروس HIV را نیز کاهش داده و این کاهش به میزان 50درصد رسیده است. در واقع همان تاثیری که بروی جلوگیری از انتقال هرپس ژنیتال داشته، نیز روی ویروس HIV داشته است.

به عبارتی می توان از ختنه به عنوان متدی برای پیشگیری از بیماری های منتقله جنسی استفاده کرده و از بروز سرطان های مقعد، سرطان دهانه رحم، آلت تناسلی و زگیل های تناسلی جلوگیری کرد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

قابل توجه مراجعین محترم

در صورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط با تلفن‌های کلینیک ختنه نوزادان تهران می‌توانید در تلگرام و یا دایرکت اینستاگرام پیام خود را ارسال نمایید. برای ارسال پیام روی پیام رسان مورد نظر کلیک نمایید.

advanced divider

پربازدیدترین نوشته‌ها

advanced divider
advanced divider

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

اشتراک اين مطلب در شبكه های اجتماعی